قبل از عمل کاشت موReviewed by ایران فیت on Jul 12Rating:

دستورات و آمادگی های لازم قبل از عمل کاشت مو :

۱- از حدود یک ماه قبل از عمل کاشت مو حتی الامکان از مصرف سیگار ، قلیان و پیپ خودداری نمایید.

۲- از حدود ده روز قبل از عمل کاشت مو از مصرف کپسول ها و قرص های حاوی ویتامین E پرهیز نمایید.

۳- از ده روز قبل از عمل کاشت مو از مصرف اسپیرین یا هرگونه داروی حاوی آسپیرین ، همچنین از مصرف دارو های ضد انعقاد خون نظیر وارفارین و … به شدت پرهیز نمایید. در غیر این صورت به دلیل احتمال خونریزی شدید عمل شما لغو خواهد شد.

۴-از یک هفته قبل از عمل کاشت مو از مصرف هر نوع مشروبات الکلی پرهیز نمایید.

۵- از یک هفته قبل از عمل کاشت مو در صورت مصرف هر نوع دارو ، انواع ویتامین ها و مکمل های غذایی ، ترکیبات درمانی گیاهی (نظیر انواع عرقیجات ، چای سبز و سفید و …) و یا معدنی حتماً پزشک خود را آگاه سازید زیرا ممکن است نیاز به قطع مصرف آنها و جایگزین نمودن آنها با دارو های دیگر باشد.

۶-در صورتیکه در شهر دیگری ساکن هستید طوری برنامه ریزی نمایید که شب قبل از عمل در محلی نزدیک کلینیک به سر ببرید . توجه داشته باشید هرگونه تأخیر در روز عمل ممکن است سبب موکول شدن عمل شما به زمان دیگری شده و علاوه بر آن خسارتی بابت لغو عمل از شما دریافت گردد. شما بایستی تا حدود ۲۴ ساعت پس از انجام عمل به منظور معاینات لازم در دسترس باشید و پس از این زمان می توانید برای برگشت خود برنامه ریزی نمایید. در واقع شما بایستی از شب قبل از عمل تا حدود ۲۴ ساعت پس از عمل را در شهر محل عمل بمانید.

کلینیک کاشت مو نگین ایران فیت دارای مهمانسرای اختصاصی جهت رفاه حال مراجعه کنندگان شهرستانی و خارج از ایران در نزدیک ترین نقطه به کلینیک می باشد.

۷- اگر از داروهای مسکن و خواب  آور ، آنتی هیستامین ، فنوتیازین ، کلرپرومازین ، تیوریدازین ، تری فلئوپرازین ، پرومتازین ، پرفنازین و … استفاده می نمایید بایستی در مورد ادامه مصرف آنها از یک هفته قبل از عمل کاشت مو با پزشک جراح پیوند مو مشورت نمایید.

۸- از یک هفته قبل از عمل کاشت مو مصرف داروی ایندرال (پروپرانولول) و داروهای مشابه مجاز نمی باشد.

۹- استفاده از مانیوکسیدیل و محلول های مشابه بهتر است از حدود یک هفته قبل از عمل قطع گردد. استفاده مجدد از این محلول ها پس از عمل با تجویز و نظر پزشک جراح پیوند مو آغاز می گردد.

۱۰-از یک روز قبل از عمل کاشت مو از مصرف دارو های مسکن و ضد التهاب غیر استروئیدی شامل بروفن (Advil) ایندومتاسین ، دیکلوفناک ، ناپروکسن ، پیروکسیکام و نظیر آنها خودداری نموده و مصرف آنها را قطع نمایید.

۱۱-شب قبل از عمل کاشت مو به خوبی استراحت نمایید.

۱۲- روز عمل قبل از حرکت به سمت کلینیک سر خود را با شامپو کاملاً شسته و تمیز نمایید.

۱۳- اولین دوز آنتی بیوتیک خود را طبق دستور پزشک یک ساعت قبل از حرکت همراه با صبحانه یا ناهار مصرف نمایید.

۱۴- بسته به اینکه زمان عمل شما صبح و یا بعدازظهر باشد قبل از عمل حتماً صبحانه و یا ناهار سبک میل نمایید. اگر به هر دلیل در انجام عمل شما از روش sedation (استفاده از داروهای مسکن داخل وریدی تحت نظر متخصص بیهوشی) استفاده می شود بایستی در زمان عمل ناشتا باشید. در این مورد پزشک به شما دستورات لازم را خواهد داد.

۱۵- اگر به پنی سیلین ، سفالکسین ، اریترومایسین و یا هر داروی دیگری حساسیت دارید حتماً پزشک خود را آگاه سازید.

۱۶- روز عمل از پوشیدن لباسهایی چون تی شرت که نیاز به درآوردن از ناحیه سر دارند اجتناب کنید.

۱۷- به دلیل اینکه حین عمل از داروهای تأثیرگذار بر روی هوشیاری استفاده می شود شما تا ۲۴ ساعت پس از عمل مجاز به رانندگی نمی باشید . بنابراین برای بازگشت خود برنامه ریزی لازم را انجام دهید.

۱۸-در مورد چگونگی کوتاه نمودن مو ها بسته به روش انجام عمل کاشت مو و منطقه مورد نظر اطلاعات لازم به شما داده خواهد شد .شما می توانید تا روز قبل از عمل از رنگ مو استفاده نمایید. ضمناً در صورتی که اکثریت مو های شما به خصوص در نواحی بانک مو (پشت سر و اطراف گوش ها) سفید است بهتراست شب قبل از عمل مو های خود را رنگ نمایید.