Donor Area in Hair Transplant

بانک مو چیست ؟

بانک مو : یکی از مشکلات کاشت مو تامین تراکم دلخواه بیمار است و در اکثر جراحی های کاشت مو پزشک با مشکل کمبود تار موی طبیعی از بانک مو برای پیوند روبرو می شود زیرا آن قسمت از سر که می تواند فولیکول موی طبیعی را برای پیوند در اختیار پزشک قرار دهد ، منبع نامحدودی نیست بسیاری بیماران می پرسند چقدر مو لازم است تا تراکم زیادی ایجاد کرد ؟ پاسخ اینجاست که بسیار زیاد.

برای پوشش دادن سطح گسترده طاسی ، گاه بخش های جلویی سر برای صلاحدید پزشک و لحاظ نمودن زیبایی پیوند بیشتری می گیرند و بخش های پشتی فدا می شوند. اخیرا با پیشرفت دانش پزشکی زیبایی در امر پیوند و کاشت مو راهکارهای ایده آلی برای تامین تار مو و پیوند موفق ابداع شده است طی راهکارهای اثربخش و مفید و استفاده از بانک موی بیمار ، امکان از دست رفتن یا مردن فولیکول های برداشتی به حداقل رسیده و از هدر رفتن تارهای برداشتی جلوگیری می شود. یکی از آرزوهای افراد درگیر با مشکل طاسی ، پوشش دادن کل بخش های سر با موی طبیعی است اکثر این افراد در پی روشی موثر برای داشتن موهای پرپشت در کمترین بازه زمانی ممکن هستند برای پاسخگویی به نیاز این عزیزان می توان از تکنیک های جدید پیوند و کاشت مو کمک گرفته و تا حدی خواست آنها را تامین کرد.

مختصات بانک مو :

نواری با پهنای کمتر از دو سانتیمتر در بخش پشت سر بیمار در بین فاصله دو گوش معمولا دارای تراکم بسیار زیادتری نسبت به باقی بخش های سر است. حتی کسانی که به دلایل شیمیایی یا بیماری های خاص دچار ریزش مو شده اند در حاشیه پایینی پشت سر دارای تراکم بیشتری از تار مو هستند. به این ناحیه که می توان نوار فولیکولی مو را براشت نمود، بانک مو می گویند.

بانک موی هر بیمار متعلق به خود اوست و امکان استفاده از موی دیگران برای پیوند به راحتی میسر نیست . تارهای مویی این بخش دائمی هستند و احتمال ریزش آنها بسیار کم است. پس از برداشت نوار باریک از پشت سر، دو قسمت خالی به هم نزدیک شده و دوخته می شوند که با گذشت زمان و به دلیل قرارگیری این برش در زیر موها ، به کل از دید محو شده و بهبودی می یابد.

کاشت مو FIT:

طی راهکار کاشت موی FIT به دلیل غیرجراحی بودن این تکنیک ، فولیکول های مورد نظر با کمک سوزن های مخصوص و باریک موسوم به پانچ همراه با ریشه و بافت اطراف ریشه در محدوده ای به قطر ۱ میلیمتر از سر برداشته شده و هدررفت موها بسیار کم می شود . در این روش سوراخ های بسیار ریزی در پشت سر به جای مانده و خود به خود درمان می شوند به طوری که دیگر نیاز به بخیه نیست .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *