care after hair transplant

توصیه های بعد از کاشت مو

توصیه های بعد از کاشت مو
5 (100%) 10 votes

بعد از کاشت مو مواردی است که باید رعایت کرد. رعایت نکردن این موارد باعث شده موفقیت عمل کاشت مو تحت تاثیر قرار بگیرد. در زیر برخی از این موارد را ذکر میکنیم.

توصیه های بعد از کاشت مو

– در طول چهار روز اول بعد از کاشت مو در وضعیت 30 درجه بخوابید (یعنی 2 بالش زیر سر قرار دهید) تا احتمال تورم بعد از کاشت مو کمتر شود، کمپرس یخ 2 شب اول در ناحیه پیشانی تا قبل از خواب توصیه می شود خم کردن سر به پایین نظیر سجده نماز و بستن بند کفش ممنوع است.

– دلمه های اطراف موهای پیوند شده به هیچ عنوان نباید دستکاری شود کشیدن موهای کاشته شده یا دستکاری کردن دلمه و پوسته ها ممنوع است. از روز بعد از کاشت مو، پس از برداشته شدن پانسمان، حداقل روزی 2 بار سرشسته شود. برای آبکشی به آرامی با یک ظرف روی سر آب ولرم ریخته شود. در فواصل شستشوها ناحیه کاشت باید روزی چندبار با اسپری آب پاش رطوبت رسانی شود، 2 روز اول با سرم نمکی تجویز شده روزی 3 تا 5 بار و از روز سوم با آب معمولی این کار انجام شود.

– تا دو هفته استفاده از دوش مستقیم و دست کشیدن روی سر و خشک کردن سر با حوله ممنوع است. باید اجازه دهید ناحیه کاشت خود به خود خشک شود. پس از 2 هفته استفاده از دوش دستی با فشار آب کم و دست کشیدن روی سر به آرامی و در یک جهت بلامانع است. پس از حذف دَلَمه ها در ناحیه کاشت، شستشوی ناحیه برداشت در پشت سر از ابتدا با شامپو مخصوص بعد از کاشت مو و مالش ملایم انجام شود. حرکات چرخشی و ماساژ سر تا یک ماه ممنوع است.

حتما بخوانید :  ۱۰ توصیه به آقایان برای مراقبت از مو و درمان ریزش مو

– حمام پر بخار از دو روز بعد از کاشت مو توصیه می شود.( سونای بخار تا یک هفته ممنوع است.)

– پس از یک هفته به علت شروع شدن ریزش موهای کاشته شده، وجود مو در دلمه های جدا شده از سر طبیعی می باشد.

– پس از یک ماه استفاده از هر نوع شامپویی بلامانع است. انجام ورزش های سنگین تا یک ماه بعد از کاشت مو ممنوع است.

– ضربه به سر در ورزش های رزمی، فوتبال و … و شیرجه حرفه ای در آب تا 2 ماه نباید صورت پذیرد.

– هیچکدام از داروهای تجویزی این مرکز نیاز به تکرار ندارند.

– جهت حفظ موهای قبلی خود بیمار، در صورت صلاحدید پزشک، استفاده از محلول 5 درصد ماینوکسیدیل روزی 1 بار و هر بار یک سی سی از ماه دوم بعد از کاشت مو شروع می شود. رنگ کردن، اصلاح کردن، ماشین کردن و تیغ زدن سر پس از یک ماه بلامانع می باشد.

care after hair transplant
care after hair transplant

عوارض کاشت مو FIT :

تورم مختصر در ناحیه پیشانی و بالای ابروها که معمولا خفیف بوده و در عرض چند روز از بین می رود، استثنائا در برخی موارد این تورم به دور چشم ها و پل بینی نیز گسترش یافته که در این مصرف غذاهای کم نمک کمپرس گرم در ناحیه پیشانی و چشم ها و خم نکردن سر به پایین موثر است. در صورت کبودی احتمالی زیر چشم ها اقدام خاصی لازم نیست و برطرف می شود.

  • خارش در محل کاشت و یا برداشت مو که با مصرف داروی ضد حساسیت برطرف می شود.
  • جوش های قرمز یا چرکی در محل کاشت یا برداشت مو که با شستشوی مکرر و مصرف محلول آنتی بیوتیک که تجویز شده برطرف می شود.
حتما بخوانید :  راه های محافظت از موی سر در فصل تابستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *