Hair Loss Drugs

داروهای ریزش مو

داروهای ریزش مو
5 (100%) 2 votes

امروزه برای درمان ریزش و کم پشتی موی سر، بیماران متوسل به روش های مختلف درمانی توسط داروهای شیمیایی و گیاهی می‌شوند و هزینه های گزافی را بابت آن می پردازند ولی اگر از تمامی این افراد راجع به تاثیرات این درمان ها بپرسید، اکثر قریب به اتفاق ایشان با یاس و ناامیدی از عدم نتیجه یا نتیجه بسیار ضعیف آن نام می برند.

تنها داروی مورد تایید “FDA” شامل قرص فیناستراید (Propecia) و محلول یا اسپری ماینوکسیدیل می باشد. بهترین زمان جهت استفاده از این داروها نیز سنین زیر 25 سال می باشد.

– پروپشیا اولین و تنها قرص تائید شده توسط FDA است که برای درمان ریزش موی فرم مردانه در قسمت جلو و میانی سر مورد استفاده قرار می گیرد. پروپشیا برای بیشتر آقایان مؤثر واقع می شود. اکثر آقایان افزایش در مقدار مو ، کاهش ریزش مو و بهبود ظاهری خود را عنوان کرده اند.

تعداد معدودی از آقایان اثرات جانبی جنسی را عنوان کرده اند. که شامل کاهش میل جنسی است. در صورت قطع مصرف پروپشیا اثرات جانبی نیز از بین می روند.

پس از مصرف پروپشیا بصورت روزانه اثرات آن را پس از 4 ماه خواهید دید. با وجود قطع مصرف پروپشیا، اثرات آن در عرض 6 ماه تدریجا از بین خواهد رفت. اگر پروپشیا در عرض 4 ماه اثر نکرد احتمالا مصرف بیشتر آن فایده ای ندارد.

ماینوکسیدیل %5 را روزانه دو نوبت استفاده نمائید تا اینکه اثرات آن را در مدت 4ماه ببینید. با این وجود اگر مصرف ماینوکسیدیل %5 را قطع نمائید، اثرات آن در عرض 6 ماه محو خواهد شد و اگر ماینوکسیدیل %5 پس از 4ماه اثر نکرد احتمالا مصرف بیشتر آن فایده‌ای ندارد. شایعترین اثر جانبی آن خارش و تحریک پوست است.

حتما بخوانید :  عوامل طاسی سر و روش درمان

 

Hair Loss Drugs
Hair Loss Drugs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *