Summer Hair Care

راه های محافظت از موی سر در فصل تابستان

راه های محافظت از موی سر در فصل تابستان
5 (100%) 2 votes

موها از اعضای حساس و آسیب پذیر سر می باشند. از آنجائی که داشتن موی سر در زیبایی تاثیر گذار است نگهداری از آن اهمیت ویژه ای دارد. همانطور که از پوست در برابر گرما محافظت می کنیم، لازم است از موهای خود در مقابل عوامل آسیب زا مخصوصا در فصل گرما مراقبت کنیم. در اینجا به شرح مهم ترین عوامل ایجاد آسیب در موی سر اشاره می کنیم:

راه های محافظت از موی سر در فصل تابستان

1- گرما

در تابستان به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه آفتاب، مو دچار خشکی می شود. گاهی نیز به دلیل رطوبت زیاد هوا بر اثر گرما موها عرق کرده و بی حالت می شود. گرد و غبار در تابستان باعث آسیب هایی در موی سر می شود. این آسیب ها شامل ریزش مو، موخوره، ایجاد شوره در پوست سر و در نهایت وز و مجعد شدن مو را در پی دارد.

برای جلوگیری از ایجاد چنین مشکلاتی، استفاده از کلاه برای آقایان و استفاده از روسری برای خانم ها توصیه می شود. باید توجه داشت که در انتخاب کلاه و روسری دقت شود. داشتن محفظه هایی برای عبور و مرور هوا در پوست و موی سر از تعریق و رطوبت جلوگیری می کند. روسری نخی و خنک هم از مو در برابر نور مستقیم خورشید حفاظت می کند و هم باعث خنک شدن موها می گردد.

2- مواد آرایشی و بهداشتی

استفاده از موادی جهت آرایش و بهداشت مو به دلیل داشتن مواد شیمیایی مو را تا حدودی دچار آسیب می کند. توجه به وسایل بهداشتی متناسب با پوست سر نه تنها آسیبی به موها وارد نمی کند بلکه از آسیب های احتمالی به موی سر جلوگیری می کند. توجه به پوست سر جهت انتخاب مواد آرایشی و بهداشتی مثل انواع شامپوها و شوینده های موی سر، رنگ مو لازم می باشد. پوست دارای انواعی مثل پوست چرب، خشک، دارای شوره سر می باشد .

حتما بخوانید :  15 توصيه به متقاضيان کاشت مو

فاکتور دیگری که باید به آن توجه داشت نوع موی سر می باشد. موی افراد دارای انواعی مانند لخت، مجعد، موج دار، موی رنگی، دارای فر و غیره می باشد. در تابستان به دلیل خشکی هوا کمتر موها رنگ شود. در صورت تمایل با فواصل زمانی مثلا 2 ماه اقدام به رنگ شود. از مواد نرم کننده برای مو برای ایجاد رطوبت با توجه به نوع مو و پوست سر استفاده شود.

3- شنا در آب دارای کلر

شنا کردن در استخر کلردار سبب انواع آسیب به موها می شود .به منظور جلوگیری از این آسیب ها، قبل از شنا از مواد ترمیم کننده مو استفاده شود تا نیاز به آبکشی نداشته باشد.همچنین استفاده از شامپو قبل از استخر جهت شستشوی مو، با از بین رفتن چربی های پوست که مسئول نگهداری مو است زمینه جذب مواد مضر موجود مانند نمک را فراهم می کند. بعد از شنا می توان از مواد شستشوی مو که دارای اتیلن تترا استیک اسید استفاده کرد.

Summer Hair Care
Summer Hair Care

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *