Reversible Hair Transplant

ریزش موی برگشت پذیر

ریزش موی برگشت پذیر
5 (100%) 3 votes

نوع زندگی امروزی در جامعه ما باعث شده است که با توجه به نوع تغذیه ، استرس ها و فشار ها ، میزان ریزش موها افزایش یافته است. گاهی ریزش مو در بیماران طبیعی است و گاهی غیر طبیعی . شاید در این مورد خانم ها حساسیت بیشتری داشته باشند ولی با مشاهده ریزش مو افراد به پزشک متخصص مراجعه می نمایند. مهم این نکته است که با مراجعه به پزشک ریزش موی برگشت پذیر و برگشت ناپذیر مشخص شده و سپس اقدام به درمان آن شود. کلینیک کاشت موی ایران FIT همه روزه آماده ارائه خدمات به این عزیزان می باشد.

ریزش در موها

موها اعضایی از بدن هستند که چرخه رشد آن ها هرگز متوقف نشده و دائما در حال رشد و تکثیر هستند . درست مانند رشد آن ، ریزش موها نیز چرخشی می باشد . مثلا در ناحیه سر هر 3 تا 5 سال موها دچار ریزش شده سپس وارد فاز استراحت می شوند. در حالت کلی ، ریزش روزانه 50 تا 100 تار مو در طول روز طبیعی می باشد. حال با توجه به ریزش موی برگشت پذیر و برگشت ناپذیر ، نوع درمان مناسب برای بیمار در نظر گرفته می شود.

علت ریزش موی برگشت ناپذیر

همانطور که گفته شد گاهی ریزش موها دلایل طبیعی دارند ولی گاهی بیماری هایی مانند لیکن‌پلان ، لوپوس ، انواع کچلی ، کم کاری تیروئید و عفونت پیاز مو باعث می شود که موها ریزش دائمی داشته باشند. در گام اول ، هر چه سریعتر باید جلوی پیشرفت بیماری گرفته شود و سپس بعد از اتمام بیماری و گذشت مدت زمانی می توان اقدام به کاشت مو کرد. همچنین در محل جوشگاه زخم ها و محل رادیوتراپی امکان اینکه دوباره رشد مو داشته باشیم وجود ندارد.

حتما بخوانید :  افزایش رشد مو ها

ریزش موی برگشت پذیر ممکن است به دلیل عوامل متعددی ایجاد شود که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم :

1ـ اختلالات هورمونی : ریزش مو در بعضی از افراد به دلایل اختلالات هورمونی ایجاد می شود. طاسی مردانه در آقایان و گاهی در خانم ها ، به دلیل این مشکل است. معمولا درمانی که برای این نوع از ریزش مو استفاده می شود ، محلول ماینوکسیدیل ۵ درصد و قرص فیناستراید می باشد. البته به تازگی قرصی به نام دوتایستراید جایگزین فیناستراید شده است که ماندگاری اثر آن بیشتر است. البته روند درمان در خانم ها کمی متفاوت بوده و علاوه بر این درمان ها ، مشکل هورمونی نیز باید برطرف شود. مصرف ماینوکسیدیل ۲ یا ۵ درصد و قرص جلوگیری از بارداری برای رویش موها در خانم ها بسیار موثر می باشد.

کمبود‌های تغذیه‌ای : گاهی مسائل ایمنی یا تغذیه ای می تواند در کودکان باعث ایجاد ریزش موها شود. در کودکان کمبود برخی ویتامین‌ها و مواد معدنی مثل ویتامین‌های گروه B یا روی و زینک و آهن عامل ریزش موها است که بهتر است توسط متخصص معاینه و تشخیص داده شود.

3ـ تغییر در سیستم داخلی بدن : گاهی ریزش موی تلوژنی در اثر ایجاد تغییراتی در سیستم داخلی بدن ایجاد می شود که دلیل وارد شدن تعداد بیشتری از موها به فاز استراحت است که از جمله این موارد می توان به رژیم‌های سخت تغذیه‌ای ، کم‌کاری تیرویید ، کم‌خونی ، بیماری‌های تب‌دار شدید ، اعمال جراحی وسیع یا زایمان اشاره کرد.

4ـ بیماری های خود ایمنی : گاهی فعال شدن سیستم ایمنی بدن در بیماری هایی مانند ریزش موی سکه‌ای باعث ایجاد ریزش موها می شود که البته از نوع ریزش موی برگشت پذیر است . در حدود نیمی از بیماران این مشکل خود به خود حل می شود ولی در تعدادی از بیماران که بیماری آن ها شدت دارد ، باید اقدام به درمان دارویی نمایند . در موارد خفیف تر می توان بیماری را با تزریق داخل ضایعه و در برخی مواد تجویز کورتون و سایر داروهای موضعی درمان نمود.

حتما بخوانید :  علایم شایع طاسی
Reversible Hair Loss Content
Reversible Hair Loss Content

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *