معایب کاشت مو به روش SUT

معایب کاشت مو به روش SUT

معایب کاشت مو به روش SUT
5 (100%) 11 votes

آیا کاشت مو SUT روش جدیدی است؟ معایب کاشت مو SUT و مزایای آن چیست؟

کاشت مو به روش SUT در واقع همان روش کاشت مو FIT می باشد. با این تفاوت که برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص با دستگاه های اتوماتیک و غیر دقیق انجام می شود. در بعضی از مواقع این دستگاه موجب آسیب رساندن به گرافت های موی برداشته شده می‌شوند. در روش کاشت SUT تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو ممکن است از بین بروند. این روش اصطلاحا به دلیل S اول کلمه SAFER با نام SUT شناخته می شود.

کاشت مو به روش SUT همانطور که در بالا به آن اشاره شد همان کاشت مو به روش Safer می باشد. روش قدیمی و منسوخ شده SUT در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ). دستگاه Safer مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT بصورت تک تک از بانک مو جدا می کند.

اولین نقص روش SUT : پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره پ/۷۵۱۴۸۵ مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود.

نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد. با توجه به ایرادات وارده برای آموزش کاشت مو به افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنسین ندارند مفید واقع می شوند.

برخی از معایب کاشت مو SUT

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت مو.
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده.
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت.
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند.
 • بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

مقایسه کاملا علمی و بی طرفانه روش SUT با سایر روش های کاشت مو :

ادعاهایی که در مورد روش SUT هست را با هم بررسی میکنیم :

 • عدم احتیاج به تیغ جراحی
 • بیهوش نکردن بیمار
 • به جا نماندن اسکار یا جای برش
 • عدم وجود عوارض

با کمی فکر، تامل و تحقیق بیشتر در مورد روش های مختلف کاشت مو، پی میبریم روش FIT که بهترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست همه این مزایا را دارد. در روش FIT در کلینیک کاشت مو ایران FIT بیمار بیهوش نمی شود. جای اسکار و یا جای برش فقط در روش FUT می باشد. در روش نوین FIT نیز هیچ عارضه بیمار را تهدید نخواهد کرد. پس دلیل این حجم تبلیغات گسترده روی روشی که تنها تفاوت آن استفاده از دستگاه به جای هولدرهای دستی است چیست ؟

پاسخ این سوال را به خود شما وا میگذاریم و در ادامه به بررسی سایر ادعاهای موجود در این زمینه میکنیم.

بررسی ادعاهای برخی کلینیک ها در مورد روش کاشت مو SUT

 • ۱۴۰۰۰ تار مو در یک جلسه : به فرض درست بودن این ادعا و کاشت واقعا ۱۴۰۰۰ تار مو برای هر فرد آیا با روش های دیگر کاشت مو نمیتوان ۱۴۰۰۰ تار مو کاشت ؟ همانطور که گفته شد کاشت مو به روش SUT دقیقا از تکنیک کاشت مو به روش FIT بهره میبرد، پس ایجاد تراکم با روش مادر ( روش FIT ) هم امکانپذیر است.
 • خط رویش طبیعی : خط رویش طبیعی که تخصص آن تنها در اختیار کلینیک ایران FIT می باشد به راحتی توسط روش کاشت مو FIT انجام می پذیرد. تخصص کلینیک ایران FIT کاشت مو در نواحی گیجگاهی به علاوه خط رویش طبیعی با فرمول لئوناردو داوینچی می باشد.
 • نبود جلسات مکرر در کاشت مو : در روش کاشت مو FUT و روش ترکیبی نیز همانند روش SUT کاشت مو می تواند یکروزه انجام شود. همچنین اگر تعداد گرافت زیادی برای پوشش منطقه طاس سر احتیاج نباشد، کاشت مو به روش FIT نیز یک روزه انجام می شود. مقایسه روش SUT با یک روش قدیمی و سنتی ( FUT ) باز ما را به تفکر بیشتر در مورد این روش به اصطلاح جدید وا میدارد. حال باید به این نکته نیز توجه کرد که برای جراحی و یا عمل کاشت مو که چهره زیبای انسان را در برمیگیرد، آیا به فرض یک روز اضافه جای دوری میرود ؟
 • وجود تراکم بسیار بالا : بالاترین تراکم ممکن کاشت مو با هر روش کاشت مو استاندارد امکان پذیر است. پس دلیلی ندارد صرفا و جهت تبلیغات برای ایجاد تراکم بالا به روش خاصی تاکید کرد.
 • به روزترین متد اروپا و آمریکا : با بررسی در سایت های کلینیک های کاشت مو معتبر دنیا به روش کاشت مو FUE میرسیم. روش کاشت مو FUE همان روش کاشت مو FIT می باشد. در کشورهای پیشرفته دنیا هم روش FIT استفاده می شود. روش SAFER فقط در حد آزمایش مورد استفاده قرار گرفت و به سرعت از طرف انجمن های پوست و مو کشورهای مختلف دنیا غیرمجاز اعلام شد.
 • عدم وجود درد و خونریزی : متاسفانه در وب سایت بعضی از کلینیک ها شاهد شایعه پراکنی در مورد روش کاشت مو FIT هستیم. در روش کاشت مو FIT هیچ درد و خونریزی وجود ندارد. درد و خونریزی فقط در روش FUT به دلیل برش لایه ای از پوست سر برای جدا سازی فولیکول های مو ایجاد می شود.
حتما بخوانید :  بیماری تلوژن افلوویوم

معایب کاشت مو SUT

باز به غیر بهداشتی بودن روش کاشت مو SUT اشاره میکنیم . اصطلاح SUT یک اصطلاح ” من در آوردی ” است که در هیچ یک از کتاب های مرجع کاشت مو وجود ندارد . طبق گفته افرادی که از این اصطلاح استفاده می کنند به معنای انجام کاشت مو با حداقل آسیب به فولیکول ها (پیاز مو) می باشد.

مسلما در مراحل مختلف کاشت مو هرچه پزشک بتواند با دقت بیشتر و با حداقل آسیب به موها این عمل را انجام دهد نتیجه و راندمان عمل بهتر خواهد بود و این مطلب کاملا روشن و بدیهی است .

استفاده از اصطلاحات خودسرانه و شخصی که متاسفانه این روزها نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر نیز توسط افراد سودجو و فرصت طلب صورت میگیرد فقط به منظور جلب توجه و جذب افراد ناآگاه بوده و عملی سخیف و غیر اخلاقی است.

در پایان امیدوارم شما بعد از مطالعه این مقاله ، قبل از خواندن هرگونه مطالبی نظیر مطالبی که برخی وب سایت های کاشت مو نگاشته شده است ، به خوبی در مورد آن تحقیق کرده و فریب افراد سودجو را نخورید . به این نکته نیز توجه داشته باشید که انتخاب روش کاشت مو مناسب شما باید توسط پزشک متخصص پوست و مو انجام شود. ما در کلینیک ایران FIT از مجرب ترین و متخصص ترین پزشکان فوق تخصص پوست و مو تحصیل کرده در کشورهای اروپایی بهره میبریم.

انتخاب با شماست. کلینیکی را برای کاشت مو خود انتخاب کنید که واقعیت های کاشت مو را به شما بیان میکند.

حتما بخوانید :  ۱۰ توصیه به آقایان برای مراقبت از مو و درمان ریزش مو

برای دریافت هرگونه پرسش در مورد کاشت مو به صفحه پرسش و پاسخ سایت مراجعه فرمایید.

برخی از معایب کاشت مو به روش SUT

 • احتمال انتقال بیماری به دلیل عدم امکان استریل نمودن کلیه قسمت های دستگاه به خصوص تیوب های انتقال دهنده ی گرافت مو؛
 • ایجاد تخریب در نواحی گیرنده و دهنده؛
 • استفاده از مکانیزم قدیمی و طرد شده ی پانچ گرافت؛
 • بیش از ۵۰ درصد گرافت های برداشت شده به وسیله دستگاه از بین رفته اند و کیفیت خود را از دست داده اند؛
 • بجا ماندن حفرهای موی کاشته شده و بجا ماندن اسکار از حاصل دستگاه های اتوماتیک در قسمت برداشت مو آسیب جدی به بانک موی شخص وارد می نماید.

متاسفانه وجود متون غیر علمی و بدون پشتوانه در سایت های برخی از کلینیک های کاشت مو در ایران که با صرف هزینه های فراوان رتبه های شاخص موتورهای جستجو را به خود اختصاص داده اند، موجب سردرگمی عزیزانی می شود که قصد کسب علم و آگاهی در مورد روش های کاشت مو دارند.

نبود مقالات علمی معتبر و بدون منبع در وب سایت های این کلینیک ها حاکی از همین امر می باشد. بعضی از به اصطلاح همکاران در این کلینیک ها برای کسب درآمد بیشتر و نبود توانایی کافی در رقابت با معتبرترین و بزرگترین کلینیک های ایران آن ها را به راه نادرست رقابت ناصحیح وامیدارد. امید است با انتخاب درست خود موجب حذف سوء استفاده کنندگان عرصه پزشک شویم.

.

.

.

بررسی مطالب غیر واقع در مورد روش FIT

کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT

در عکس بالا که اسکرین شاتی از وب سایت یکی از کلینیک های کاشت مو تهران می باشد، مقاله ای تحت عنوان معایب کاشت مو به روش SUT به نظر نگاشته شده است. در این مقاله که بیشتر شایعه پراکنی در مورد روش های استاندارد کاشت مو ( FUT و FIT ) می باشد، نه تنها معایب ذکر شده روش SUT نام برده نشده بلکه مطالبی خلاف واقع در مورد روش نوین FIT نیز نگاشته شده است.

متاسفانه برخی کلینیک ها نه تنها اطلاعات درستی در مورد روش های کاشت مو نمی دهند، بلکه برای کسب درآمد بیشتر روی به شایعات دروغین آورده اند.

در مورد معایب FUT

اولین مسئله ای که باعث خنده متخصصین شده است بحث معایب کاشت مو FUT بوده است. روش FUT با همه معایب خود یک روش استاندارد جهانی در کاشت مو می باشد و فقط به دلیل وجود اسکار و جای زخم و محدودیت های خاص خود روشی قدیمی نامیده می شود. اما در کل روشی استاندارد برای کاشت مو می باشد.

در خط سوم ذکر شده است که این روش بدون بیهوشی انجام می شود. جالب اینجاست همین افراد تبلیغات وسیعی برای روش کاشت مو SUT انجام داده اند و ذکر کرده اند که این روش بدون بیهوشی است. اگر بیهوش نشدن متقاضی کاشت مو یک مزیت است ، چرا برای روش دیگر ایراد محسوب شده است ؟

در مورد معایب FIT

اما دروغ های بسیار در مورد روش که کاملترین روش کاشت مو حال حاضر دنیاست و طی سالیان متوالی بهبود یافته و مدرن شده است جای تعجب دارد. اگر تخصص انجام این روش را ندارید دلیلی نمی شود که آن را مورد تمسخر قرار داده و معایبی برای این روش ذکر کنین که غیر واقع می باشد.

 • اولین ایراد گرفته شده به این روش انجام عمل پیوند مو توسط تکنسین های کاشت مو می باشد. اولین سوال ما این است آیا روش SUT را پزشک فوق تخصص پوست و مو انجام می دهد ؟ اگر اینگونه است تصاویر و فیلم های مربوطه را منتشر کنید.
 • اما عیب دوم : ایجاد خط رویش عروسکی. لازم به ذکر است ایجاد خط رویش یک هنر خاص محسوب شده و در توانایی هر متخصص کاشت مو نیست. ایجاد خط رویش طبیعی و غیر عروسکی یکی از مهمترین افتخارات کلینیک کاشت مو ایران FIT بوده ، هست و خواهد بود. اما بهتر است بدانید خط رویش عروسکی یا غیر طبیعی ربطی به روش کاشت مو ندارد و فقط به هنر متخصص کاشت موی شما مربوط می شود. در کلینیک کاشت مو ایران FIT دوره های آموزشی ایجاد خط رویش طبیعی به صورت منظم و همیشگی برگزار می شود.
 • ایراد سوم وجود خطای انسانی . به طرز حیرت انگیزی ایرادی را عنوان کرده اند که انگار در روش من درآوردی SUT صفر تا صد کاشت مو توسط ربات انجام می شود. باز هم ما درخواست انتشار فیلم های مربوط به کاشت مو توسط ربات را خواستاریم. اما اگر واقعا خطای انسانی وجود دارد، پس در همه روش های کاشت مو ممکن است این اتفاق رخ دهد.
 • ایراد چهارم کاملا دروغ و بی پایه و اساس است. به هیچ وجه در روش کاشت مو FIT نکروز بعد از کاشت مو در پوست سر بوجود نمی آید.
 • اما ایراد خنده دار پنجم. وجود خط اسکار و بخیه های عمیق . اگر علم ندارید چیزی را ننویسید که موجب تمسخر دیگران قرار بگیرید. اسکار و بخیه در روش FUT بوجود می آید. از مهمترین مزایای روش FIT همین نبود جای زخم یا اسکار و عدم احتیاج به بخیه می باشد. در واقع روش FIT این ایراد بزرگ روش FUT را برطرف نمود. حال چطور باز این دروغ شاخدار را منتشر میکنید ؟ در روش FIT هیچ جای زخم و بخیه و اسکاری وجود ندارد.
حتما بخوانید :  داروهای بعد از کاشت مو چیست ؟

خواهش ما از شما متقاضیان کاشت مو فقط تحقیق بیشتر در مورد عملی است که در نهایت زیبایی را به چهره شما باز می گرداند.

در مورد معایب SUT

اما نکته جالب اینجاست در بالای صفحه عنوان شده است : ” به طور کلی هر چیزی با توجه به مزیت ها، معایبی هم در بر دارد ، کاشت مو هم از این قاعده مستثنا نیست و جدای از مزیت ها معایبی هم دارد که در اینجا معایت انواع روش های کاشت مو را برای شما بازگو می کنیم.”

اما به روش SUT که میرسیم خود جمله نگاشته شده توسط خودشان را نقض کرده و عنوان می کنند روش SUT هیچ معایبی ندارد. پس چرا ابتدا به طور کلی هرچیزی را بدون استثنا دارای معایب و مزایا عنوان کردین ؟

کمی بیشتر بیندیشیم.

 

کلینیک کاشت مو ایران FIT
اولین و بزرگترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه
رکورددار کاشت مو موفق در ایران
بنیانگذار روش های نوین کاشت مو

 

منبع : iranfue.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *