FIT vs FUT Hair Transplant

مقایسه روش FUT با FIT

  1. در روش کاشت مو FUT بیمار حدود 5-6 ساعت به صورت ممتد تحت عمل جراحی قرار می گیرد. در برخی مراکز داروهای آرام بخش قابل تحمل کردن این عمل به بیمار تزریق می شود که بعضا عوارض خاصی دارد. اما در روش کاشت مو FIT فقط از بی حسی موضعی استفاده می شود و بیمار طی چند دوره 2-1 ساعته در هوشیاری کامل درمان می شود. لذا هر 2-1 ساعت بیمار استراحت نموده و به امور شخصی خود می پردازد. لذا خستگی در این روش بسیار کمتر است.
  2. در روش FUT محل برداشت نوار از بانک موی پشت سر، بخیه شده و پس از مدتی باید بخیه ها کشیده شوند ولی در روش FIT منافذ کوچک محل برداشت مو بدون بخیه بهبود یافته و هیچگونه اثری از برداشت مشاهده نمی شود.
  3. در روش FUT محل بخیه پشت سر عمدتا به صورت یک خط طولانی فاقد مو باقی می‌ماند، اما در روش FIT در زمان کمتر از 2 هفته، منطقه برداشت کاملا طبیعی و سالم بوده و به هیچ وجه قابل رویت و تشخیص نمی باشد.
  4. در روش FUT فقط واحدهای فولیکولی موجود در نوار (در صورت عدم تخریب به هنگام جداسازی) برداشته می شود که تعداد محدودی است. در صورتی که در روش FIT از کل ناحیه فاقد گیرنده هورمونی پشت و کنار سر، مو برداشته می شود. لذا تعداد قابل توجهی مو پیوند شده و درواقع تراکم موی کاشته شده بسیار چشمگیر می باشد.
  5. در روش FUT واحدهای فولیکولی از زمان جدا شدن نوار از پشت سر تا کاشته شدن کامل در جلوی سر، خارج از محیط طبیعی بدن قرار دارند، لذا آخرین گرافت های کاشته شده حدود 4-5 ساعت خارج از بدن قرار دارند. این زمان طولانی می تواند به رشد فولیکول های حساس مو در آینده لطمه وارد نماید. اما در روش FIT در هر مرحله تعدادی گرافت، خارج شده و پس از زمان کوتاهی کاشته می شوند و مجددا فولیکول مو های دیگر از پوست خارج می شوند که خود عملا باعث رشد درصد بالایی از گرافت مو های کاشته شده می شود.
  6. در روش FUT بیمار حداقل جهت کشیدن بخیه ها نیاز به مراجعه مجدد به پزشک دارد ولی در روش FIT هیچ ویزیت اجباری بعدی برای بیمار مورد نیاز نیست چون بیمار پانسمان ندارد و می تواند بلافاصله پس از کاشت رانندگی یا مسافرت (حتی به خارج از کشور) نماید.
  7. در روش FUT قسمتی از بانک موی پشت سر بیمار بطور کامل حذف می گردد، درحالی که در روش FIT بانک مو حذف نمی شود لذا پس از گذشت حتی 6 ماه کاشت مو می تواند تکرار شود. این نکته در بیماران دچار طاسی وسیع که با یک جلسه امکان پوشش کامل سر را ندارند حائز اهمیت است.
  8. در روش FIT در صورت وجود تجربه کافی می توان به حد اکثر پر پشتی ممکن در کاشت مو دست یافت درحالی که در روش FUT به علت محدود بودن بانک مو به یک نوار باریک، تعداد موهای کاشته شده در مقایسه با روش FIT کمتر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *