چند توصیه مهم بعد از کاشت مو

چند توصیه مهم بعد از کاشت مو

چند توصیه مهم بعد از کاشت مو
5 (100%) 8 votes

حقیقتی تلخ در مورد ریزش مو این است که نیمی از موهای مردان حتی قبل از دیده شدن میریزند. در واقع شما به مدت بسیار طولانی ریزش مو دارید بدون اینکه حتی از آن مطلع شوید، و برای جلوگیری از ریزش مو کاری انجام دهید.

با این اوصاف، چکار میتوان کرد ؟ حقیقت تلخ این است که تقریبا هیچ کار مثبتی نمی توان انجام داد، یا به عبارت بهتر هیچ راه بازگشت موهای از دست رفته که 100 درصد تضمین شده باشد وجود ندارد. اما راه هایی برای خلاصی از طاسی و برگشت زیبایی چهره وجود دارد. یکی از این راه ها کاشت مو یا پیوند مو می باشد.

کاشت مو یکی از راه های برگشت موهای از دست رفته می باشد که با برداشت فولیکول های مو از ناحیه ای که در برابر ریزش مو مقاوم هستند ( بانک مو ) و کاشت در نواحی بدون مو یا طاس سر تعریف می شود. در واقع با پخش موهای دارای مقاومت در برابر ریزش در نواحی مختلف سر زیبایی دوباره را به چهره برگرداند.

بعد از کاشت مو به هر حال شما باید توصیه هایی را رعایت کنید که عمل کاشت موی شما موفق بوده و شما بهترین حالت کاشت مو را تجربه کنید. توصیه های کاشت مو قبلا همراه با فیلم کامل آموزش داده شده است اما ذکر چند نکته مهم را ضروری دانستیم:

 

مراقبت از اسکارهای احتمالی

حتی اگر با بهترین روش کاشت مو انجام داده اید، یا بهترین پزشک کاشت مو و بهترین تکنسین های کاشت مو برای شما جراحی کاشت مو را انجام داده باشند، به هر حال اندکی اسکار ( جای زخم ) ناگزیر باقی میماند. نه خیلی زیاد ولی به اندازه ای که روزهای اول بعد از عمل قابل مشاهده باشد، وجود دارد. در نتیجه زمانی که منتظر رشد مجدد فولیکول های مو هستید، انجام دادن اقداماتی درمانی جهت کاهش آن ها ضروری است.

حتما بخوانید :  داروهای بعد از کاشت مو چیست ؟

مهمترین مسئله ای که اینجا لازم به توضیح دانستیم، عدم خارش پوست سر است. به هیچ وجه بعد از عمل کاشت مو پوست سر خود را لمس نکنید، چرا که ممکن است باعث خروج برخی از فولیکول های مو از سر خود شوید.

 

فعالیت فیزیکی زیاد ممنوع

حتما پزشک کاشت مو، بعد از عمل این نکته که نباید در نور خورشید فعالیت فیزیکی داشته باشید را گوش زد خواهد کرد، اما نکته مهمتر این است که هرگونه فعالیت ورزشی یا فیزیکی که منجر به عرق کردن شود ممنوع است. عرق کردن مخصوصا در ناحیه سر خطر عفونت در ناحیه کاشت مو را به شدت افزایش می دهد.

از محیط های مرطوب و دارای بخار آب مخصوصا سونا هم به شدت دوری کنید.

 

دو نکته بسیار مهم

  • پوست سر خود را در طول مرحله بهبودی همان طور که آموزش داده شده است تمیز نگه دارید.
  • داروهای خود را طبق دستور العمل پزشک متخصص خود مصرف کنید، زیاده روی و فراموشی در مصرف باعث نتیجه برعکس خواهد شد. به رشد یا عدم رشد موهای خود در زمان مصرف داروها توجهی نکنید.
این فقط چند راهنمایی برای کمک به روند ترمیم مو است، اینکه عمل برای مردان انجام شده یا زنان فرقی ندارد. ما خوشحال می شویم حتی اگر در کلینیک فوق تخصصی کاشت و پیوند موی ایران FIT تحت عمل جراحی قرار نگرفته اید برای دریافت راهنمایی با ما تماس بگیرید.
با صفحات پرسش و پاسخ و تماس با ما می توانید سوالات خود را پرسیده و در اسرع وقت پاسخ سوال خود را از پزشک متخصص کاشت مو را دریافت دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *