کاشت مو به روش FUG

کاشت مو به روش FUG

کاشت مو به روش FUG یا فولیکولار یونیت گرفتینگ ( Follicular Unit Grafting ) یک روش کاشت موی قدیمی تر نسبت به روش کاشت مو FUE یا همان FIT می باشد. در روش کاشت مو FUG که شباهت بسیار زیادی به روش کاشت مو FUT دارد، یک نوار پوستی از ناحیه اهدا کننده ( بانک مو ) از پشت سر جدا شده، فولیکول های مو زیر میکروسکوپ و توسط تکنسین های مجرب کاشت مو تقسیم بندی می شود و در ناحیه مورد نیاز کاشته می شوند.

مراحل کاشت مو به روش FUG

در روش کاشت مو FUG ابتدا داروهای آرام بخش ، ضد تهوع و درد ، بیهوشی موضعی مورد استفاده قرار میگیرد تا بیمار در طول جراحی احساس راحتی داشته باشد.

مرحله اول FUG
پس از مشخص کردن خط موی جلو، آرام بخش به بیمار تزریق می شود که موجب خواب آلودگی بیمار می شود. در طول این زمان، تزریق بی حسی موضعی به کل پوست سر موجب می شود که در طول عمل دردی احساس نکنید. این عمل در طول روز تکرار می شود که از درد جراحی جلوگیری کند.
مرحله دوم FUG
در این زمان نوار پوستی از ناحیه بانک مو جدا می شود و با استفاده از تکنیک Closure Trichophytic محل زخم بخیه می شود.
FUG Hair Transplant
FUG Hair Transplant
مرحله سوم FUG
تروما و کم آبی بدن دو دلیل اصلی رشد ضعیف مو هستند.

به همین دلیل در این مرحله در کلینیک های معتبر و حرفه ای کاشت مو، برای برداشت فولیکول های مو از ناحیه جدا شده در مرحله قبل، از میکروسکوپ های فوق حرفه ای و بدون نور که تولید گرما نمی کنند استفاده می شود. بزرگنمایی این میکروسکوپ ها موجب می شود، انشعاب بهتر و دقیق تری از واحدهای فولیکولی ساخته شود. استفاده از میکروسکوپ های بدون گرما و جلوگیری از ترومای مکانیکی مانع از خشک شدن فولیکول ها می شود.

مرحله چهارم FUG
پیوند فولیکول های مو به ناحیه گیرنده در عرض چند ساعت اتفاق می افتد. کاشت فولیکول ها از طریق ایجاد شکاف های کوچک در پوست صورت می گیرد و قرار دادن ماهرانه و ظریف فولیکول مو به تجربه تکنسین کاشت مو بستگی دارد، که درصد موفقیت عمل کاشت مو را افزایش می دهد.
آخرین مرحله FUG
پس از اتمام عمل جراحی پیوند مو به روش FUG، پانسمان محل کاشته شده و محل اهدا کننده انجام می شود. فردای عمل پیوند مو دارو و توصیه های بعد از کاشت مو به بیمار داده می شود. در این زمان مراقبت های لازم بعد از عمل کاشت مو باید توسط پزشک متخصص به بیمار داده شده و بیمار استراحت و مراحل بعدی را شروع کند.
کلینیک کاشت مو Iran FIT
  • بنیانگذار روش کاشت مو FIT در ایران
  • بزرگترین کلینیک کاشت مو خاورمیانه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *