آر اف فرکشنال | لیزر ترمیم و جوانسازی پوست

لیست مطالب

RF فرکشنال ، لیزر آر اف فرکشنال، لیزر جوانسازی ، لیزر فرکشنال

آر اف فرکشنال ، لیزری پیشرفته است که انرژی رادیوفرکوئنسی یا RF را برای جوانسازی و ترمیم پوست به کار می‌گیرد.

لیزر RF (C02) CO2RE (با کاندلا) لایه های بافت پوست را به روش تقسیم شده ای حذف می کند (ستون های پوست برداشته می شوند، که پوست اطراف هر ستون را کامل باقی می گذارد تا به بهبودی کمک کند) تا به کاهش “نقاط سن” (که کک و مک خورشیدی، نقاط کبدی و لنتیگین نیز خوانده می شوند)، خطوط ظریف، چین و چروک، زخم، رنگ ناهموار، شل بودن پوست، بی نظمی های بافتی، تیرگی خفیف و لایه کلاژن نازک صورت، گردن و سینه کمک کند.

اگر تصمیم دارید فقط با یکبار درمان بهترین نتیجه را به دست آورید این لیزر بهترین گزینه برای شماست. اگر قادرید مدتی را برای درمان از کار دست بکشید (7-14 روز)، انجام این درمان، همانند انجام چندین درمان غیر تهاجم در یک زمان است. همچنین بهترین درمان برای درمان آسیب های پوستی پیشرفته و چین و چروک است.

آر اف فرکشنال یک روش خارج مطب است که نیاز به داروهای قبل و بعد از درمان برای تضمین بهبود صحیح و آسایش در طی مراحل آن دارد. عوارض آن بسته به عمق درمان متفاوت است. برای راحتی شما در طول درمان، ممکن است از بی حسی موضعی استفاده کنیم یا ماده بی حسی موضعی/ یا بیهوشی موضعی تزریق کنیم و/یا داروهای آرام بخش را تجویز کنیم تا ناراحتی را کاهش دهیم.

پس از درمان بسیاری از بیماران احساس پس از عمل را مانند حس آفتاب سوختگی بد طی 12 ساعت تا 2 روز توصیف می کنند. لطفا دستورالعمل های همه داروهای تجویزی برای درد را در صورت نیاز بعد از درمان دنبال کنید. ما همچنین قبل و بعد از درمان داروهای درد یا آرام بخش را توصیه می کنیم، پس نیاز خواهید داشت کسی بعد از درمان شما را به خانه ببرد.

گاهی اوقات، در ناحیه ای که نمی توان با قدرت عمل کرد، ممکن است برای بهینه سازی نتایج، بیش از یک درمان انجام دهیم. درمان های نگهدارنده ممکن است برای حفظ نتایج ضروری باشد، به خصوص اگر از خورشید اجتناب نشود و یا مواد مراقبت از پوست مناسب استفاده نشود. گاهی اوقات، حتی با بهترین مراقبت، ممکن است پس از چند سال (در ناحیه اطراف چشم، ممکن است 1-2 سال طول بکشد) درمان دیگری لازم باشد.

قبل کاشت مو ایران فیتنمونه کاشت مو ایران FIT
قبل کاشت موبعد از کاشت مو ایران FIT
قبل کاشت موکاشت مو
قبل از کاشت موکاشت مو
نمونه‌های قبل و بعد از کاشت مو ایران فیت
در صورت تمایل به تماشا نمونه‌کارهای بیشتر کاشت مو، ابرو، ریش جهت بررسی مدل‌های مختلف، خط‌رویش‌های مختلف متناسب با هر ویژگی ظاهری به گالری تصاویر ما رجوع کنید.

چگونه بدانم آیا نیاز به لیزر آر اف فرکشنال دارم یا خیر؟

هر فردی که پوست آسیب دیده بخاطر آفتاب ، پیری پوست، پوست با رنگینه های نامنظم، چین و چروک، افتادگی، بافت نامنظم پوست یا سایر بیماری های پوستی دارد که می توان انتظار داشت با این درمان بهبود یابد، که خطرات، هزینه ها و زمان لازم برای دستیابی به مزایای کامل این روش را درک می کند و انتظارات واقعی از نتیجه نهایی دارد.

این روش، درمان خوبی برای رنگ پوست نیست. دلیل این است که این، یک درمان تهاجمی است که منجر به بهبود طولانی مدت سطح می شود. پوست رنگین با پیگمنتاسیون فوق العاده بهبود می یابد و با این روش تا 30٪ مواقع اتفاق می افتد و درمان های موضعی می تواند چندین ماه طول می کشد و گاهی اوقات دیگر درمان های لیزری برای تصحیح آن لازم است. اگر این درمان روی پوست تیره انجام شود، لازم است که بخشی از یک سری از درمان های لطیف تر و نه یک درمان واحد باشد. این همچنین درمانی برای زنان باردار یا هر کسی نیست که در مدت 6 ماه تحت درمان با ایزوترتینوئین (یا اکسوتان) قرار گرفته باشد. علاوه بر این، اگر شرایطی وجود داشته باشد که موجب تاخیر در بهبود یا بهبود غیر طبیعی یا سابقه ی گلودردهای سرماخوردگی یا ویروس تبخال شود، مهم است که قبل از درمان برای پیشگیری از عوارض، به پزشک خود اطلاع دهید.

CO2RE چگونه عمل می کند؟

آر اف فرکشنال لایه های بافت پوست را به روش تقسیم شده ای حذف می کند (ستون های پوست برداشته می شوند، که پوست اطراف هر ستون را کامل باقی می گذارد تا به بهبودی کمک کند) تا به کاهش “نقاط سن” (که کک و مک خورشیدی، نقاط کبدی و لنتیگین نیز خوانده می شوند)، خطوط ظریف، چین و چروک، زخم، رنگ ناهموار، شل بودن پوست، بی نظمی های بافتی، تیرگی خفیف و لایه کلاژن نازک صورت، گردن و سینه کمک کند.

چه مزایایی را می توان انتظار داشت؟

نتایجی که انتظار می رود کاهش چشمگیر و قابل توجه در ترکیبات پوست آسیب دیده زیر آفتاب مانند “لکه های سن” (که “کک و مک خورشیدی، نقاط کبدی و لنتیگین نیز خوانده می شوند)، خطوط ظریف، چین و چروک، زخم، رنگ ناهموار، شل بودن پوست، بی نظمی های بافتی، تیرگی خفیف و لایه کلاژن نازک صورت می باشد. پوست به مدت 6 ماه پس از این روند با مصرف مواد مراقبت پوستی تهیه شده بهبود می یابد و قرارگیری در معرض نور خورشید حداقل است. گاهی اوقات نتایج، بسته به سن فرد، روش مراقبت از خود و سابقه مصرف سیگار تا ماه 6 و حتی 9 ماهه قابل توجه نیست.

خطرات و عوارض جانبی آن چیست؟

نقطه منفی اصلی فرکشنال آر اف، زمان آن است. بسته به منطقه و تهاجمی بودن درمان، بهبودی پوست، 7 تا 14 روز طول خواهد کشید. این فاصله زمانی شامل کریستال های قرمز قابل توجه (احتمالا خونریزی جزئی و تراوش بسته به عمق درمان)، خشکی و لایه برداری و پوسته پوسته شدن می باشد (مهم است که پوست را پس از درمان مرطوب نگه داشت).

این بدان معنی است که در طول این زمان فعالیت های اجتماعی و کاری باید کاهش یابد، هرچند پس از اولین روز یا روز دوم، باید بتوانید از خانه کار کنید. این می تواند فرایند بسیار دردناکی باشد، اما در روش پوست شناسی پیشرفته، ما بیهوشی کامل صورت را ارائه می دهیم، در این روش یا حتی در ساعت های بعد از آن هیچ دردی نباید وجود داشته باشد یا درد کم است. دیگر عوارض جانبی بالقوه ممکن است شامل موارد زیر باشد: زخم پوستی، عفونت و زخم، پیگمنتاسیون کم و زیاد. قبل از درمان، تمام خطرات بالقوه و عوارض جانبی توسط پزشک ارائه دهنده و هماهنگ کننده آرایشی تان با شما مطرح می شود.

پس از درمان چطور بنظر می رسم و چه حسی خواهم داشت؟

بعد از درمان، روز اول به خانه می روید و بیشتر می خوابید. پس از روز اول پوست شما زبر خواهد بود و شما دستورالعمل هایی را برای چگونگی حفظ بهبود حداکثری آن خواهید آموخت. معمولا در روز اول، دوم یا سوم بعد از انجام مراحل شما را در مطب می بینیم تا به شما اطمینان دهیم که درمان با توجه به برنامه انجام می شود. در روز هفتم، معمولا می توانید آرایش کرده و یا در انظار عموم حاضر شوید، اما پوست شما هنوز صورتی بوده و در بیشتر  1-3 ماه بعدی، حساس خواهد بود.

مهم است که دستورالعمل های ارائه شده توسط اراده دهنده را دنبال کنید. یک رژیم مراقبت از پوست سختگیرانه و و اجتناب از خورشید برای درمان و نتایج بهینه برای یک دوره 6 ماه پس از درمان، توصیه می شود. عدم انجام چنین کاری ممکن است منجر به نتایج نامطلوب یا عوارض جانبی مانند موارد ذکر شده در بالا شود. پوست شما به علت قرار گرفتن در معرض آفتاب، استرس زیست محیطی، انتخاب های کلی سلامتی و شیوه زندگی، مانند سیگار کشیدن، به پیر شدن ادامه خواهد داد. برای حفظ نتایج خود؛ ما یک روش مراقبت از پوست سالم از جمله محصولات آرایشی- بهداشتی، مواد برای صورت با درجه پزشکی، و روش های دیگر را توصیه می کنیم که توسط خود ارائه دهنده توصیه شده است.

پرسش و پاسخ ایران فیت
با مراجعه به صفحه پرسش و پاسخ ایران فیت، سوالات متداول متقضیان به همراه پاسخ تخصصی تیم پزشکی ما را مطالعه کنید، در صورت نیافتن پرسش و پاسخ مدنظرتان آن را با ما در میان بگذارید.

آیا راه دیگری برای به دست آوردن همان نتیجه وجود دارد؟

جایگزین های فرکشنال آر اف شامل نورپردازی فوتودینامیک (با استفاده از لوان به همراه IPL)، لیزر فراکسل، E3 (ایماتریکس بهمراه سابلایم و IPL) و یا سایر مارک های پوشش دوباره لیزری C02 (فرکشنال CO2) می باشد. به طور معمول، هیچ درمان دیگری وجود ندارد که بتواند به شما یک اثر کلی را تنها با یک درمان ارائه دهد. می بایست از پرکننده ها یا دستگاه های سفت کننده بافت فوق به صورت ترکیبی استفاده کنید.

آیا آر اف فرکشنال می تواند با سایر درمان ها ترکیب شود؟

RF فرکشنال می تواند با درمان های دیگر ترکیب شود، اگر چه نمی توانیم سایر روش های درمان در همان منطقه (های) درمان شده در همان روز انجام دهیم. بسیاری از افراد، علاوه بر پرکننده های پوستی مانند رستایلین، رستالین لیفت و بلوترو برای پرکردن مناطقی که حجم خود را از دست داده اند مانند گونه ها، شکاف های بینی، پلک های پایین و لب ها؛ شل کننده چروک مانند مواد ارایشی بوتاکس، دایسپورت یا ژئومین را برای کاهش چروک های ناخواسته انتخاب می کنند که ناشی از انقباض عضلانی است. ما ممکن است سم بوتولینوم را 2 هفته قبل از درمان توصیه کنیم، زیرا مطالعات نشان داده است که این ممکن است اثر بر روی چین و چروک ناشی از حرکت را افزایش دهد، اما ما معمولا تا یک ماه قبل یا بعد از انجام پرکننده ها صبر می کنیم.

هزینه لیزر فرکشنال چقدر است؟

بسته به منطقه تحت درمان، هزینه درمان متفاوت است. اگر چندین ناحیه درمان شوند (مانند اضافه کردن گردن و قفسه سینه)، هزینه ممکن است بیشتر باشد.

مزایای آر اف فرکشنال

درخواست مشاوره تخصصی کاشت مو
در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره تخصصی کاشت مو به صورت رایگان، این امکان را دارین نوبت خود را برای مشاوره آنلاین و غیرحضوری یا به‌صورت مشاوره حضوری ثبت کنید

کاربردهای آر اف فرکشنال

مراحل انجام آر اف فرکشنال

تماس با ایرانFIT
0
نظرات شما ارزشمند است، آن را با ما به اشتراک بگذارید.x