CO2 فرکشنال

فرکشنال CO2 یا لیزر فراکسل علاوه بر بهبودی قابل ملاحظه اسکارها و جای جوش صورت (جوشگاه های پوستی) در درمان پیری پوست خصوصا شلی پوست و چروک صورت و چروک های دور چشم و دور دهان هم کاملا موثر است. عوارض بعد از این نوع لیزر بسیار کم است. زخم بسیار سطحی بعد از این لیزر بسرعت طی ۳ تا ۵ روز و قرمزی بعد از آن هم حداکثر بعد از دو تا چهار هفته بهبود می یابد. شخصی که لیزر شده براحتی می تواند به فعالیت های روزمره و خارج منزل خود براحتی و بدون نگرانی ادامه دهد .

لیست مطالب

قبل کاشت مو ایران فیتنمونه کاشت مو ایران FIT
قبل کاشت موبعد از کاشت مو ایران FIT
قبل کاشت موکاشت مو
قبل از کاشت موکاشت مو
نمونه‌های قبل و بعد از کاشت مو ایران فیت
در صورت تمایل به تماشا نمونه‌کارهای بیشتر کاشت مو، ابرو، ریش جهت بررسی مدل‌های مختلف، خط‌رویش‌های مختلف متناسب با هر ویژگی ظاهری به گالری تصاویر ما رجوع کنید.

مکانیسم عمل فرکشنال CO2

مکانیسم عمل این لیزر بدین صورت است که، به جای تابیدن نور لیزر با شعاع بزرگ در لیزرهای قدیمی، ستون هایی از نور لیزر با شعاع بسیار باریک در حد میکرون بر روی سطح پوست تابیده می شود. لذا سطح پوست ( اپیدرم ) عملا سالم می ماند و از همین مناطق اشعه نخورده یا سالم ترمیم پوست بسرعت انجام می شود.

در واقع در این نوع لیزر مناطقی از سطح پوست ( فواصل بین نقطه ها ) آسیب نمی بیند. بیشترین نور تابیده شده از این نوع لیزر وارد درم ( با عمق نفوذ حدودا یک تا دو میلی متر ) یعنی همان لایه میانی پوست می شود. درست جایی که باید لیزر آنجا اثر کند تا بتواند مشکلات فوق را بهبود بخشد چرا که علت اصلی مشکلات فوق خرابی لایه میانی پوست یا همان درم می باشد، بطوری که کلاژن پوست در این ناحیه قرار دارد و تابیدن نور لیزر در این ناحیه باعث تشکیل کلاژن های جدید می شود. بتدریج طی ۲ تا ۴ ماه ، چروک های پوست کاهش قابل ملاحظه ای پیدا می کند و پوست از حالت شلی و افتادگی درمی آید. عمق چاله ها و اسکارهای بعد از آکنه یا جوش و یا بعد از عمل ( جای بخیه ) بهبودی قابل ملاحظه ای پیدا میکند. تعداد جلسات لیزر فراکشنال CO2 حداکثر ۳ تا ۴ جلسه است که هر جلسه با فاصله ماهی یک بار انجام می شود.

لیزر فرکشنال CO2 یک لیزر CO2 اصلاح شده است که عوارض لیزر CO2 معمولی را ندارد ولی از مزایای خوب آن در درمان ضایعات زیر استفاده می توان کرد.

پرسش و پاسخ ایران فیت
با مراجعه به صفحه پرسش و پاسخ ایران فیت، سوالات متداول متقضیان به همراه پاسخ تخصصی تیم پزشکی ما را مطالعه کنید، در صورت نیافتن پرسش و پاسخ مدنظرتان آن را با ما در میان بگذارید.

تفاوتهای لیزر CO2 معمولی با لیزر فرکشنال CO2

در لیزر فرکشنال CO2 بر خلاف لیزر CO2 معمولی نیاز به بیهوشی و تا تزریق آمپول بیحسی نمی باشد. بیمار فقط با یک کرم بیحس کننده بدون درد می تواند لیزر شود.

همچنین بر خلاف لیزر Co2 معمولی بیمار در این روش جدید فرکشنال CO2 نیاز به پانسمان ندارد . فقط از کرمهای ترمیم کننده استفاده می کند و دو روز بعد می تواند از کرمهای پوشاننده و آرایشی استفاده نماید. ترمیم پوست در روش فرکشنال CO2 حداکثر ۶-۵ روز ط ول می کشد در حالیکه در لیزر Co2 معمولی بین ۲ تا ۳ هفته. در روش فرکشنال بیمار فقط برای ۳-۲ روز قرمز است در حالیکه در لیزر Co2 معمولی بین ۲ تا ۶ ماه قرمزی می تواند ادامه یابد. احتمال تیره شدن پوست در لیزر فرکشنال CO2 بسیار نادر است. در حالیکه در Co2 معمولی این ریسک بالا است.

لیزر Fractional CO2 را می توان در گردن و پشت دستها و یا قسمت های دیگر بدن نیز برای درمان انواع ضایعات پوستی مانند جوانسازی پشت دستها لکه های پوستی ۰ ترکهای شکم اسکارهای سوختگی و یا جراحی نیز بکار برد.

جلسات درمانی بسته به مشکل پوستی بین ۳ تا ۵ جلسه می باشد که بصورت ماهیانه تکرار می گردد.

درخواست مشاوره تخصصی کاشت مو
در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره تخصصی کاشت مو به صورت رایگان، این امکان را دارین نوبت خود را برای مشاوره آنلاین و غیرحضوری یا به‌صورت مشاوره حضوری ثبت کنید
تماس با ایرانFIT
0
نظرات شما ارزشمند است، آن را با ما به اشتراک بگذارید.x