لیزر موهای زائد | لیزر الکس | قیمت و هزینه ها

لیزر موهای زائد , لیزر مو , کلینیک لیزر مو , هزینه لیزر موهای زائد , قیمت لیزر موهای زائد ,مزایای لیزرموهای زائد , عوارض لیزر مو , متخصص لیزر مو , دستگاه های لیزر موهای زائد و تخفیف لیزرموهای زائد

رشد موهای زائد در قسمت های مختلف بدن یکی از معضلاتی هست که اکثر بانوان و آقایان با آن مواجه هستند. و از هر روشی برای از بین بردن این موهاس زائد بدن استفاده می کنند . که می توان گفت حدودا ۹۰ درصد افراد برای از بین بردن موهای زائد بدن از روش تراشیدن استفاده می کنند .

لیست مطالب

لیزر فول

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تعداد جلسات و هزینه لیزر مو می توانید با شماره تماس زیر ارتباط برقرار کنید : 02188102000 – 09122156963

موهای زائد همانطور که اشاره کردیم در تمامی نواحی بدن و بطور ناخواسته رشد می کنند و در بعضی موارد رنگ تیره آنها باعث می شود که غیر طبیعی بودن آنها کاملا مشهود باشد . موهای زائد اکثرا در نواحی لب فوقانی , چانه , نواحی صورت , کمر , زیر شکم ( موهای زائد ناحیه تناسلی ) زیر بغل و… رشد می کنند و رنگ تیره آنها را از موهای طبیعی متمایز می کند.

همه ما بدون استثنا با موهای زائد بدنمان درگیر هستیم و همه دوست داریم آن ها را از بین ببریم . به ویژه بانوان که خیلی بیشتر به زیبایی و لطافت بدن خود اهمیت می دهند . البته باید اشاره کنم که از بین بردن موهای زائد بدن به صورت دائمی نیست با این حال از بین بردن موهای زائد حس خوشایندی به همراه دارد هرچند به صورت موقت .

برای از بین بردن موهای زائد همه روزه محصولات بهداشتی و داروهای زیادی در سراسر دنیا عرضه می شود و تقریبا همه افراد برای اینکه از دست موهای زائد خلاص شوند از این محصولات استفاده می کنند که در نهایت هم تاثیر آنچنانی ندارند . لذا در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی لیزر در پزشکی و سلامت روش های موثرتری برای از بین بردن موهای زائد بدن به وجود آمده اند که حدودا می توان گفت ۹۰ درصد موهای زائد بدن را به صورت دائمی از بین می برند . فناوری لیزر موهای زائد که در ادامه باهاش به صورت کامل آشنا خواهید شد .

روش های از بین بردن موهای زائد بدن

برای خلاصی از موهای زائد نواحی خاص بدن ( موهای زائد پا , موهای زائد ناحیه تناسلی , موهای زائد زیر بغل و گردن , موهای زائد ناحیه بازو و کشاله ران و… ) همیشه دنبال راهی بودیم که دائمی تر و برای مدت زمان زیاد باشد .

به صورت کلی دو روش برای از بین بردن موهای زائد بدن داریم :

 1. روش های از بین بردن موهای زائد به صورت دائمی
 2. روش های از بین بردن موهای زائد بدن به صورت موقت

 

روش موقت از بین بردن موهای زائد

در این روش برای از بین بردن موهای زائد بدن از تیغ , اپیلاسیون , موبر , موم و … استفاده می شود که تقریبا ۸۰ درصد افراد از این روش ها برای از بین بردن موهای زائد بدن خود استفاده می کنند که روش هایی هستند که عوارض و خطرات خود را به همراه دارند که در ادامه بررسی خواهند شد.

قبل کاشت مو ایران فیتنمونه کاشت مو ایران FIT
قبل کاشت موبعد از کاشت مو ایران FIT
قبل کاشت موکاشت مو
قبل از کاشت موکاشت مو
نمونه‌های قبل و بعد از کاشت مو ایران فیت
در صورت تمایل به تماشا نمونه‌کارهای بیشتر کاشت مو، ابرو، ریش جهت بررسی مدل‌های مختلف، خط‌رویش‌های مختلف متناسب با هر ویژگی ظاهری به گالری تصاویر ما رجوع کنید.

روش دائمی از بین بردم موهای زائد بدن

با پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی و سلامت و زیبایی امروزه تکنولوژی لیزر موهای زائد به محبوبترین روش برای از بین بردن موهای زائد تبدیل شده است . لیزر موهای زائد رایج ترین روش برای از بین بردن چین و چروک و جوانسازی بعد از جراحی های زیبایی جوانسازی پوست می باشد .

اگر لیزر موهای زائد را با روش های موقت از بین برنده موهای زائد مقایسه کنیم خواهیم دید که ناحیه موهای زائد بدن صاف تر و لطیف تر از روش های موقت برای از بین بردن موهای زائد شده است . که این یکی از امتیازات لیزر موهای زائد می باشد. هیچ نوع عارضه ای ندارد و در زمان انجام عمل لیزر مو هیچ دردی حس نخواهد شد . با استفاده از لیزر موهای زائد شما می توانید بخش های بزرگ بدن که دارای موهای زائد می باشند را نیز پاک کنید بدون اینکه کمترین دردی را حس کنید هم اینکه نیازی به استراحت بعد از عمل داشته باشید .

نکته :

لیزر موهای زائد صورت و بدن یکی از رایج ترین عمل های زیبایی در آمریکا و دنیا می باشد که با دستگاه های بی نظیری انجام می شود .

لیزر موهای زائد تقریبا ۹۰ درصد موهای زائد را به صورت دائمی از بین می برد و ده درصد دیگر نیز تقریبا تبدیل به کک و خیلی ریز می شوند . البته برخی از عوامل مانند نژاد , سن فرد متقاضی لیزر موهای زائد , مقدار هورمون های تولید موی زائد در بدن , قسمت مورد نطر بدن برای لیزر مو , رنگ مو و میزان زبری مو و…به نتیجه عمل لیزر موهای زائد تاثیر خواهد داشت.

لیزر موهای زائد با دستگاه های مختلف و با روش های متفاوتی انجام می شود . در زیر به برخی از روشهای رایج لیزر موهای زائد اشاره ای می کنیم :

انواع لیزر موهای زائد

همان طور که در بالا نیز اشاره ای داشتیم عوامل زیادی بر نتیجه لیزر موهای زائد تاثیر گذار هستن که بر اساس تشخیص پزشک متخصص برای برطرف کردن موهای زائد بدن از دستگاه های متفاوتی استفاده می شود .

بسته به رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو و ناحیه درمان لیزر موهای زائد برای زمانبندی جلسات لیزر مو یکی از دستگاه های زیر مورد استفاده قرار می گیرد:

روش انجام لیزر موهای زائد بدن و صورت

همان طور که از نام روش پیداست برای از بین بردن موهای زائد از لیزر استفاده می شود لذا برای اینکه به چشم بیمار آسبی وارد نشود و قرنیه چشم دچار مشکل نشود از عینک های مخصوص استفاده می کنند .

قبل از عمل لیزر موهای زائد باید موی های ناحیه درمان کاملا اصلاح شوند به طوری که بیش از یک میلیمتر ارتفاع نداشته باشند.

قبل از انجام لیزر موهای زائد در ناحیه درمان از ژل های سرد و مخصوص برای محافظت از پوست و نیز نفوذ سریع لیزر به ناحیه فولیکولی مورد استفاده قرار میگیرد .

و در نهایت با انرژی اندازه ای که روی دستگاه لیزر مو تنظیم می شود عمل لیزر موهای زائد انجام می شود که لطافت و زیبایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

نواحی لیزر مو در زنان و مردان

همانطور که اشاره ای کردیم که موهای زائد در هر ناحیه از بدن رشد می کنند و قانون خاصی ندارند که فقط در یک ناحیه رشد کنند در تصویر زیر می توانید نواحی مختلف رشد موهای زائد بدن در مردان و زنان را به تفکیک ببینید .

ناحیه های لیزر موهای زائد در مردان

لیزر موهای زائد در آقایان در نواحی بین ابروها، بالای گونه ها، گوش، پشت گردن، کل ریش، جلوی گردن، زیر بغل، کل بازو، شانه، بالای قفسه سینه، بالای پشت بدن، کل پا، بالای بازوها، کل پشت بدن، قفسه سینه و شکم، شکم، پایین پا، ساعد، باسن، پایین پا، بالای پاها، دست و پا قابل انجام است.

لیزر موی زائد آقایان

ناحیه های لیزر موهای زائد در بانوان

همچنین لیزر موهای زائد در زنان نیز در نواحی کنار صورت، کل صورت، بین ابروها، خط فک ، گردن ، چانه و لب، زیر بغل، کل بازو، نوک پستان، شکم و ناف، آرنج، پایین پاها، کمر، کل پا، خط بیکینی، دست و پا قابل انجام است.

لیزر موی زائد بانوان

اثرات لیزر بر روی موهای زائد بدن

تمام موارد بالا بعد از عمل لیزر موهای زائد سبب می شود که درمان و از بین بردن موهای زائد بدن و صورت بسیار طبیعی جلوه نماید .

ماندگاری و دوام لیزر موهای زائد

همان طور که اشاره در بالا نیز اشاره کردیم برای از بین بردن دائمی موهای زائد بدن و صورت از روش لیزر مو استفاده می شود که خیلی بهتر و راحتر است . اما برای از بین بردن تمام فولیکول های مو باید تعداد جلسات لیزر موهای زائد را بیشتر کنیم تا تمامی پیاز های مو در ناحیه درمان کاملا از بین بروند و توان رشد نداشته باشند .

رضایت افراد متقاضی لیزر مو و تحقیق و تجربه ای که متخصصی دارند این نتیجه را داده است که ۹۰ در صد موهای زائد کاملا از بین می روند و دائمی می باشد و بقیه هم خیلی ضخامت خود را از دست می دهند به حدی که تبدیل به کک می شوند و طبیعی جلوه می کنند.

جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد بدن و صورت

باید توجه داشته باشیم که لیزر به فولیکول مو ( پیاز مو) آسیب وارد می کند و جلوی رشد آن را می گیرد . لذا تمام پیازهای مو همه در یک مرحله رشد نمی باشند و به صورت متفاوت زمان بندی دارند . از طرف دیگر برای دریافت نتیجه بهتر لیزر مو برخی عوامل مانند : رنگ مو , نوع پوست , ضخامت مو , ناحیه درمان , … تاثیر گذار هستند . لذا با در نظر گرفتن تمام موارد بالا تعداد جلسات برای از لیزر موهای زائد تعیین می شود .

معایب و عوارض لیزر موهای زائد

توجه داشته باشید که برای انجام لیزر موهای زائد بدن و صورت خود، ابتدا باید کلینیک لیزر مو مورد نطر خود را انتخاب کنید که دارای افراد متخصص و با تجربه ای هستند و تمام زیر و بم عمل لیزر مو را می دانند. قبل از انجام لیزر موهای زائد متخصص و پزشک زیبایی در کلینیک لیزر مو باید بر اساس سیستم بدنی شما تمام عوارض بعد از لیزر رو کاملا برای شما شرح دهد .

خوشبختانه تا به امروز عارضه خاصی بعد از انجام لیزر موهای زائد در بیماران دیده نشده است لذا اگر تمام توصیه هایی که پزشک متخصص برای شما ارائه می دهد را به صورت جدی رعایت کنید عوارض احتمالی بعد از لیزر موهای زائد بدن و صورت را به حداقل خواهد رسانید.

لیزر موهای زائد در زمان شیر دهی و بارداری

باید توحه داشته باشیم بارداری و بطبع بعد از بارداری و دوران شیردهی یکی از حساس ترین مراحل در زندگی زناشویی است و هر کاری را در این دوران باید با احتیاط و زیر نظر پزشک انجام داد. در دوران بارداری فرد با تغییرات هورمونی خاص بدن روبرو می شود لذا نباید در این دوران از لیزر استفاده کند .

بیشتر بخوانید: بهترین روش کاشت مو

مراقبت های قبل از لیزر موهای زائد

برای از بین بردن و خلاصی از لیزر موهای زائد بدن همیشه به دنبال روشهایی بودیم که برای مدت طولانی از موهای زائد خلاص شویم . امروزه لیزر موهای زائد که از تکنولوژی روی دنیا در پزشکی و سلامت استفاده می کند یکی از مطمئن ترین راه های از بین بردن موی زائد بدن می باشد.

عمل لیزر بدین صورت انجام می شود که از طریق انرژی نوری استفاده می کند و بسته به ناحیه و ضخامت و رنگ مو طول موج نوری خاصی را استفاده می کنند.

با این توضیحات برای دریافت نتیجه مطلوب از لیزر موهای زائد بهتر است فرد متقاضی لیزر مو مواردی را قبل و بعد از عمل لیزرموهای زائد رعایت کند .که در زیر به برخی از این موارد اشاره ای می کنیم :

 • قبل از انجام لیزر موهای زائد اگر فرد برنزه کرده باشد باید مدت زمانی که پزشک تشخیص می دهد صبر کند تا اینکه اثر لیزر برنزه از بین برود . چرا که احتمالا آثار لیزر برنزه بر روی پوست فرد باقی هست و در صورت انجام عمل لیزر موهای زائد احتمال سوختگی و تاول بر روی پوست بالا می رود. لذا فردی که می خواهد عمل لیزر موهای زائد انجام دهد بهتر است به مدت ۴ تا ۶ هفته قبل در معرض نور شدید آفتاب قرار نگیرد .
 • فرد قبل از انجام لیزر موهای زائد بدن باید موهای ناحیه درمان را با استفاده از تیغ تراشیده به صورتی که نیم تا یک میلی متر از مو بیرون پوست قرار بگیرد. استفاده از اپیلاسیون و موم و موبربرای اصلاح ناحیه اصلا توسیه نمی شود و ممنوع است. لذا ۲ یا ۳ روز قبل از انجام عمل لیزر مو موی ناحیه را با تیغ اصلاح کنید.
 • اگر فرد دارای سابقه تبخال باشد باید دو یا سه روز قبل از انجام عمل لیزر مو با تشخیص پزشک معالج اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

 • از انجام تمرین های بدنی و ورزشی سنگین به مدت یک ساعت (حداقل یک ساعت) بعد از عمل لیزر مو خوداری شود.
 • به مدت ۳ هفته از بند انداختن و اپیلاسیون خوداری شود . بعد از انجام لیزر موهای زائد پوست حساس می شود این مدت زمان برای برگشت پوست به حالت طبیعی در نظر گرفته شده است.
 • بعد از انجام لیزر موهای زائد فرد نباید به مدت ۴۵ روز در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد.
 • بعد از لیزر موهای زائد از کرم ضد آفتاب SPF15 برای جلوگیری از آسیب دیدگی احتمالی پوست استفاده شود .
 • بعد از لیزر موهای زائد ناحیه درمان را به هیچ عنوان برای مدتی دستکاری یا نسایید.
 • برای آبرسانی به پوست ناحیه درمان بهتر است از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.
 • پس از انجام لیزر موهای زائد برای مرطوب نگه داشتن ناحیه درمان از کرم هایی که از مواد شیمیایی مانند بنزوئیل استفاده شده است به کار نبرید.

با رعایت تمام موارد بالا بعد از انجام عمل لیزر مو شخص هیچ نوع درد و عارضه بعد از درمان نخواهد دید و درمان کاملا موفقیت آمیز خواهد بود.

نکاتی مهم در مورد لیزرموهای زائد :

یکی از کارهای که اکثر خانم ها همواره تمایل به انجام آن را دارند لیزر موهای زائد می باشد. خانم ها از روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد خود استفاده می کنند این کار نیز مستلزم صرف وقت و زمان زیادی است حداقل آنها مجبورن در هفته یا در ماه بیشتر از یک یا دو ساعت را برای این کار تعیین کنند ، علاوه بر زمان نباید از هزینه ی که آنها در طول عمر خود برای این کار صرف می کنند غافل شد حالا این هزینه هم بسته به روش استفاده مانند کرم های موبر، اپیلاسیون و … دارد.

اعتماد بنفس یکی از موضوعات مهم در زندگی هر خانمی است . حالا خانم های که در این میان از روش های اپیلاسیون و تیغ ویا از اپی لیدی استفاده می کنند ، دچار جوش های پوستی و حساسیت و در نتیجه های لک پوستی می شوند همین امر سبب می شود تا آنها اعتماد بنفس خود را تا حدودی از دست بدهند.

امروزه دستگاهای لیزر زیادی در مراکز زیبایی و کلینیک ها وجود داشته است که برای حذف موهای زائد از آنها استفاده می شود و مراجعین زیادی هستند که همواره برایشان سوال است کدام دستگاه لیزر بهتر عمل می کند ؟ اما باید دقت کنید که تبلیغات زیادی وجود دارد که گاهی اصلا به واقعیت نزدیک نیست و هیچ نتیجه ی مثبتی نداشته است .

در ادامه این مطلب ما سعی داریم شما را با تمامی سوالاتی که در ذهن شما است آشنا کنیم و بتوانیم پاسخ های علمی و صحیحی را برای سوال هایتان آماده کنیم.

اول از همه باید بدانید که نمی توان گفت یک دستگاه خوب است یک دستگاه بد بلکه نکته مهم اینجاست که از دستگاه برای چه کسی استفاده می کنیم ؟

بهتر است بدانیم که باید تشخیص به صورت صحیحی انجام گیرد و تمامی کارهای که باید برای فرد متقاضی انجام گردد به نحوه ی احسن صورت بگیرد اما نکته ی مهم این است که باید در همان ابتدا تمامی موارد را برای افراد توضیح بدهیم تا از روند درمان انتظار صحیحی در ذهن داشته باشند چون گاهی به علت نا آگاهی آنها انتظارهای غیر معقولی دارند و مراجعه کنندگان باید بدانند هیچ گاه نمی توان کاملا موهای زائد را از بین ببرند و از نظر علمی اصلا حذف موهای زائد امکان پذیر نیست .

لازم است بدانید که برخی از افراد از انجام لیزر موهای زائد کاملا راضی هستند و لیزر مو به خوبی برای آنها جواب می دهد و در زمان کم می تواند حدود ۹۰ درصد از موهای آنها را از بین ببرد اما لیزر برای همه ی مراجعه کنندگان جواب یکسانی نخواهد داشت.

پرسش و پاسخ ایران فیت
با مراجعه به صفحه پرسش و پاسخ ایران فیت، سوالات متداول متقضیان به همراه پاسخ تخصصی تیم پزشکی ما را مطالعه کنید، در صورت نیافتن پرسش و پاسخ مدنظرتان آن را با ما در میان بگذارید.

برای لیزر موهای زائد دو دسته سیستم وجود دارد:

سیستم های لیزری و نوری

الکساندرایت : این سیستم به عنوان یکی از بهترین سیستم های لیزری در جهان است که بسیار قدرتمند می باشد. البته به این معنی نیست که برای همه ی افراد مناسب است بلکه برای افرادیست که موهای ضخیم و مشکی و پوستی سفید دارند. پس در صورتی که شما با تیرگی زیر بغل و ناحیه بیکینی مواجه هستید الکس گزینه ی مناسبی برای شما نخواهد بود . علاوه بر آن اگر موهای نازکی در ران پا یا دست خود دارید الکس به احتمال زیاد نتواند نتیجه ی خوبی به شما بدهد.

اسپات سایز الکس کوچک می باشد به همین علت ممکن است اگر برای تمام بدن قصد لیزر را داشته باشیم حداقل دو ساعت زمان نیاز باشد . به هیچ وقت از ژل در الکس استفاده نمی کنند به همین علت اگر از ژل با نام الکس استفاده می شود باید بدانید دستگاه الکس نیست و از دستگاهی جز آن استفاده می کنند.

متاسفانه شاهد این موضوع هستیم که برخی از کلینیک ها برای جذب مشتری بیشتر به نام الکس از دستگاه های استفاده می کنند که قیمت کمتری دارد. نکته ی که ممکن است در رابطه با الکس برای شما به عنوان خبر خوب باشد این است که نیازی نیست شش ماه تا ۲ سال شارژ مجدد شود . ( این موضوع در صورتی است که دستگاه الکس مناسب شما باشد).

فراموش نکنید که الکس دستگاهی بسیار گران قیمت می باشد و طبیعی است که درمان با الکس نیز هزینه ی های زیادی را داشته باشد اگر با نام الکس از شما هزینه ی پایینی دریافت می شود باید بدانید که دستگاه استفاده شده الکس نیست و یا ممکن است تعداد شات لامپ دستگاه تمام شده باشد در نهایت درمان در چنین مواقعی بی نتیجه خواهد بود البته همیشه این روال به اینگونه نیست و استثناهای مطرح است .

ان دیگ : شاید سوال باشد کمترین اثر بخشی در لیزر موهای زائد مربوط به کدام سیستم است در اینجا باید بگوییم ان دیگ پایین ترین اثربخشی را دارد و برای پوست های تیره مناسب می باشد ولی هم گران قیمت است و هم درد دارد در نهایت پیشنهاد می شود از این دستگاه استفاده نشود.

دایود لیزرها : این نوع لیزر ها دارای قدرت بالایی هستند و می توانند در حذف موهای زائد موثر باشند اما در مقایسه با الکس ها حدود ۴ الی ۵ درصد ضعیف تر عمل می نمایند اما در عمق نفوذ بالاترین درصد را شامل می شوند . در ادامه به برخی از نکات دایود لیزرها اشاره شده است:

ایلایت و آی پی ال : سیستم قدیمی و نوری می باشند که با وجود نسل جدید ( یعنی آی پی ال-اس ) استفاده از آنها توصیه نمی گردد.

آى پى ال-اس اچ آر : به عنوان سیستم نوری برای لیزر موهای زائد می باشند که مزیت های زیادی دارند از جمله :

تنها عیب استفاده از آنها این است که موها خیلی سریع برگشت پیدا می کنند و برای استفاده از آن به جلسات زیادی نیاز است . عموما در ماه های اولیه به هشت جلسه نیاز است اما در سال اول هر سه ماه یکبار و بعد از ۶ماه یک جلسه شارژ ضروری است .

دایود لیزر الکس : یکی از جدیدترین تکنولوژی های که برای حذف موهای زائد استفاده می شود دایود لیزر الکس می باشد که در دستگاه لیزر دایود طول موج لیزر الکس را ارائه می دهد و در اصل قدرت الکس را همراه با عمق نفوذ دایود در کنار همه ی مزیت های دایود لیزرها داشته است . یکی از مزایای این دستگاه سرعت بالای آن و هزینه ی مناسب و درد کمتر این دستگاه می باشد.

با توجه به آنچه تا کنون گفته شده است برای انتخاب نمودن لیزر موهای زائد باید موارد زیر را در خاطر داشته باشیم که عبارت اند از :

هزینه لیزر موهای زائد – قیمت لیزر موهای زائد

از نظر قیمتی اس اچ آر به عنوان ارزان ترین روش و دایود به عنوان رده ی متوسط و الکس به عنوان گران ترین لیزر موهای زائد شناخته شده است. اگر می خواهید لیزر موهای زائد را انجام دهید باید دقت داشته باشید که از روشی استفاده نمایید که تا آخر درمان بتوانید از پس هزینه های آن بر بیاید . این نکته را نیز فراموش نکنید که تعداد جلسه های اس اچ آر زیاد می باشد و این امکان وجود دارد در نهایت با دیگر دستگاه های مساوی باشد در صورتی که شما باید در هر ماه برای ادامه درمان توان مالی را داشته باشید .

اگر می خواهید بهترین روش لیزر موهای زائد را انتخاب کنید می توانید یک جلسه با پزشک مشورت کنید و یا حتی از ترکیب دو دستگاه نیز استفاده نمایید . در هر صورت فراموش نکنید بهترین شرایط زمانی محیا می شود که شما به پزشک به صورت دقیقی مشورت کنید و اطلاعات لازم را داشته باشید.

در تعیین هزینه لیزر موهای زائد – قیمت لیزر موهای زائد با توجه به محلی که قصد لیزر آن را دارید تعداد جلسه های لازم بین ۴ تا ۱۰ جلسه می باشد. البته مثلا برای زیر بغل جلسات کمتری و برای بیکینی جلسات بیشتری را نیاز خواهید داشت . اگر اختلالات هورمونی داشته باشید این جلسات بیشتر خواهند شد و حتی در صورت نیاز نیز باید از دارو استفاده نمایید. دقت کنید فردی که برای شما لیزر را انجام می دهد فرد آموزش دیده باشد و تحت نظر پزشک این کار صورت بگیرد و همچنین دستگاه های که استفاده می شود مورد تایید وزارت بهداشت باشند .

گاهی تعدادی از مراجعین بیان می کنند که از لیزر ترس دارند و این ترس ناشی از تجربیات تلخ دوستان و آشنایان شان می باشد بهتر است به نکات زیر دقت کنید :

بیشتر بخوانید: هزینه کاشت مو در تهران

نکات مهم برای نتیجه گیری بهتر لیزر موهای زائد

درخواست مشاوره تخصصی کاشت مو
در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره تخصصی کاشت مو به صورت رایگان، این امکان را دارید نوبت خود را برای مشاوره آنلاین و غیرحضوری یا به‌صورت مشاوره حضوری ثبت کنید

مزایای لیزر موهای زائد

رفع موهای زائد به وسیله لیزر موهای زائد

یکی از روش های که می تواند به عنوان رایج ترین جراحی زیبایی معرفی کرد و در ایالت متحده آمریکا از آن استفاده می شود روش لیزر موهای زائد است که پس از از جراحی جوان سازی و رفع چین وچروک پوست و سیاهی زیر بغل ناشی از مو به عنوان دومین جراحی به شمار می آید.

درمان لیزر موهای زائد به عنوان یک روش غیرتهاجمی به شمار می آید که سبب می شود موها به صورت دائمی و در مدت طولانی کم شوند . به کمک لیزر موهای زائد می تواند موهای زائد را در کل بدن وصورت از بین برد و برای همه ی نوع پوستی و همه رنگ مناسب می باشد.

اشعه لیزر با قدرت بالا به پیاز مو سبب می شود که موهای زائد حذف شوند . اشعه توسط پیگمنت های مو جذب می گردد و در نهایت موهای در داخل پیازمو حذف می شوند. برای از بین بردن موهای زائد بدن می توان از تنوع لیزرها و منابع نوری آنها استفاده کرد.

در ابتدا لیزر موهای زائد برای افرادی انجام می شود که پوست های روشنی داشتند اما بعدها تکنولوژی های جدیدی به وجود آمد که می توان برای پوست های تیره نیز از این مورد استفاده کرد و همچنین امنیت را برای آنها به وجود بیاورد .

برای حذف و از بین بردن موهای زائد لیزرهای مختلفی وجود دارد که می توان از رایج ترین و پر استفاده ترین آن ها به الکساندریت Alexandrite اشاره کرد. به وسیله لیزر الکساندرایت می توان در کوتاه ترین زمان موهای زائد را به صورت دائمی حذف کرد و همچنین هیچ عارضه ی ندارد و در کوتاه ترین جلسات خواهد بود.

استفاده از لیزر در رفع موهای زائد ( لیزر موهای زائد)

اگر قصد دارید خودتان را متفاوت نشان دهید یا می خواهید موهای زائد خود را از بین ببرید، یا از دسته افرادی هستید که موهای زائد شما رشد بیش از اندازه دارند، می تواند از لیزر موهای زائد کمک بگیرید. اکثر افراد برای حذف موهای زائد خود نیاز دارند درمانی در چند مرحله داشته باشند. بیشتر نورهای سبک و لیزرهای که برای حذف دائمی موها بکار گرفته می شود از نوع اف دی ای می باشند. به معنی دیگر همه ی موهای زائد به صورت دائمی در یک دوره از بین خواهند رفت .

لیزرهای موهای زائد صورت و بدن به افرادی توصیه می شوند که پوست های روشن و کلفتی دارند و میزان موهای زائد آنها تیره به رنگ قهوه ی و مشکی است . البته فراموش نکنید که کلینیک ایران FIT می تواند برای همه ی افراد با هر نوع پوست و موی حتی موهای قرمز و بلوند و یا قهوه ی روشن مناسب باشد و بهترین نتیجه را به شما بدهد . در این میان برخی از کلینیک ها وجود دارند که به افراد توصیه می کنند برای حذف این نوع موها از الکترولیز استفاده نمایند. اما ما تنها به کسانی این روش را توصیه می کنیم که همه ی موهای زائد بدن آن ها سفید می باشد.

گاهی ممکن است افرادی برای از بین بردن موهای زائد خود زمانی طولانی مانند چند سال را پشت سر بگذارند. البته باید بیمار پس از اینکه درمان لیزر موهای زائد را به پایان رساند مراقبت های را از محل لیزر نیز داشته باشد.

واقعا تشخیص اینکه چه کسی برای حذف موهای زائد خود به چه زمانی نیاز دارند غیر ممکن است و تشکیل حذف کامل موهای زائد در یک زمان مشخص محال است . پیش تر نیز بیان کردیم افرادی که دارای موهای تیزه و پوستی روشن هستند برای لیزر کردن بسیار عالی می باشند اما امروزه تکنیک ها و تکنولوژی های جدید حاصل شده است که نشان میدهد افراد با پوست های تیره نیز می توانند از لیزر استفاده نمایند.

لیزر قادر است در یکبار ضربه زدن منجر به حذف چندین پیاز مو شود و به همین دلیل شما می توانید سطح زیادی را از پوست خود درمان نمایید. این در حالی است که اگر بخواهید قسمت پشت و یا ساق پای خود را الکترولیزیک نمایید سال ها طول می کشد اما شما می توانید با لیزرهای خاصی در طی یک جلسه کمتر از ۲ ساعت هر دو ساق پای خودتان را لیزر نمایید.

لیزر به عنوان بهترین راه در جهت حذف موهای زائد نواحی پشت ، شانه ،بازو و سینه است .

لیزر موهای بدن و زیر بغل و همچنین بالای لب و روی چانه تنها بر روی موهای تیره می تواند اثر بخش باشد و در صورتی که شما مایل هستید می تواند برای حذف موهای بلوند این ناحیه از اکترولیزیک استفاده کنید و برای همیشه این موها را از بین ببرید.

یکی از مشکلات پوستی سیاهی و تیرگی بین پاها و زیر بغل و همچنین اطراف ناحیه تناسلی می باشد و همچنین تیرگی کشاله ران که بسیار مهم است و در نهایت عوامل متفاوتی را ایجاد می کند . در چنین وضعیتی رنگ دانه های تیره ایجاد می شوند و در ناحیه زیر بغل حس ناخوشایندی را ایجاد می کنند و موجب می شوند فرد نتواند لباس آستین کوتاه بپوشد و از این موضوع خجالت بکشد .

به این تیرگی های که در بین پاها و زیر بغل و ناحیه تناسلی می باشد آکانتوز سیاه می گویند و می توانند با مواردی همچون فاکتورهای سلامتی و سبک زندگی شخص ارتباط مستقیم داشته باشند. یکی از بهترین روش های که می توان در درمان کشاله ران ، بین پاها و زانو و زیر بغل استفاده کرد تعیین و مشخص نمودن علت دقیق ایجاد مشکل می باشد.

لیزر کردن موهای زائد | لیزر موهای زائد

لیزر یک پالسی از نور می باشد که بدون اینکه بخواهد بافت های اطراف آسیب بزند سبب می شود به گرما تبدیل شود و در فولیکول مو نفوذ نماید ، در این روش موها دیگر نمی توانند مجدد رشد کنند و به پوست آسیب گرمایی وارد نمی شود. به دلیل اینکه در هر فرد تفاوت های وجود دارد و الگوی رشد موها نیز در آن ها متفاوت است ، برای هر شخص درمان با دیگری فرق دارد و به صورت متوسط برای لیزر موهای زائد هر شخص بین ۳ تا ۷ جلسه برای درمان نیاز داشته است . پس می توان گفت برای هر شخص هزینه درمان با دیگری متغییر می باشد.

پیش از انجام لیزر مو زائد چه آمادگی های باید داشته باشیم ؟

پیش از لیزر موهای زائد بدن باید بیمار شرحی از اطلاعات پوستی خود را به متخصص پوست اعلام کند و همچنین او را معاینه نماید و پزشک اطلاعات دقیقی از لیزر و خطرات احتمالی و همچنین جراحی را به بیمار بدهد ، علاوه بر آن بیمار باید انتظارات بعدی خود را معین نماید.

متقاضی باید به موارد زیر بسیار دقت نماید

پس از لیزر موهای زائد چه مواردی ممکن است رخ دهد

نکاتی در مورد لیزر موهای زائد بدن و پس از آن

باید دقت داشته باشید در برخی از متقاضیان که سابقه عارضه در لیزر موهای زائد در آنها دیده شده احتمال رخ دادن عارض در آنها زیادتر می باشد . پزشک پیش از شروع از روش تست کردن استفاده می نماید و یک ناحیه را لیزر می نماید و در هفته ی بعدی پزشک آن را بررسی می کند و اگر مشکلی وجود نداشته باشد نسبت به شروع لیزر برای صورت و بدن اقدام می نماید.

در گاهی اوقات پس از چند ساعت حالت قرمزی ایجاد شده از لیزر از بین می رود و همچنین برای چنین مواقعی پس از لیزر استفاده از پماد اکسید زینک یا کرم های ترمیم کننده ی کافی است .باید ناحیه که تحت درمان است از اشعه ی خورشید محافظت شود که به همین دلیل از فرآورده های ضدآفتاب با spf بالا استفاده می شد.

برای انواع پوست ها و مو ( موهای ضخیم و نازک – پوست های تیره و روشن ) لیزر الکساندرایت بسیار مناسب است و به همین علت این دستگاه برای نژاد های ایرانی توصیه می شود

عوارض لیزر موهای زائد – لیزرموهای زائد چه عوارضی دارد؟

درمان با لیزر مو سطح پایین (LOW LEVEL LASER THERAPYLLLT) چه مزیت های داشته است ؟

LLLT به عنوان یک روش غیر تهاجمی مطرح می باشد به این معنی که در آن به برش جراحی نیازی نیست و علاوه بر آن پس از عمل به دوره ریکاوری طولانی مدت هیچ نیازی نمی باشد . هیچ نیازی نیست که در لیزرموهای زائد از دارویی استفاده کردد .با توجه به مطالعات ، اگر یک پزشک LLLT را به صورت صحیحی انجام دهد هیچ عوارض جدی را به دنبال نخواهد داشت.

کلینیک لیزر مو , کلینیک لیزر , کلینیک لیزر موهای زائد , کلینیک زیبایی لیزر مو , کلینیک تخصصی لیزر مو , کلینیک لیزر مو در تهران , متخصص لیزر مو : رفع موهای زائد بدن و از بین بردن آن ها ،از زمان قدیم مورد استفاده ی عموم مردم بوده و می باشد. امروزه لیزر مو های زائد یکی از صدر نشین های رتبه بندی جراحی های زیبایی در کلینیک های زیبایی و جوانسازی می باشد .

لیزر مو های زائد برای چه کسی نامناسب می باشد ؟

لیزر موهای زائد در کلینیک ایران FIT

کلینیک فوق تخصصی پوست و مو ایران FIT

در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو ایران FIT از بی عارضه ترین روش ها هم پزشک و هم برای بیمار است استفاده می شود، طوری که در هر جلسه ، لیزر کل موهای صورت حداکثر ۱۰ دقیقه زمان می برد و بعد از انجام لیزر مو هیچ زخمی روی پوست بیمار باقی نمی ماند. بعضی از مراجعین به کلینیک لیزر مو به دلیل عدم اطلاع از دستگاه های لیزر و نحوه ی کارکرد آن ها احساس ترس دارند و برخی از افراد فکر می کنند که لیزر مو برای بدنشان عارضه دارد . لازم به ذکر است که لیزر مو به بافت های مجاور هیچ گونه آسیبی نمی رساند و فقط به ریشه ی مو برخورد میکند .

الکترو لیزر کلینیک روش کار آمدی برای زدودن دائمی موهای زائد است و اساس آن جایگذاری یک سوزن فلزی به داخل فولیکل مو می باشد، تا سلول های فعال ریشه ی مو را تخریب کرده و آن ها را به صورت کامل از بین ببرد .امروزه (electro lysis) تنها ترین راه برای ازبین بردن موهای سفید است و استفاده از لیزر مو برای از بین بردن مو های زائد بالای لب و روی چانه و.. موثر می باشد و بهتر است برای از بین بردن موهای زائد بلوند این قسمت ، از اکترولیزیک استفاده کنید.تعداد جلسات لازم برای از بین بردن موهای زائد در کلینیک لیزر مو بهتین بسته به نوع دستگاه لیزر مورد استفاده ، بیمار و تشخیص پزشک معالج دارد. و در حالت کلی می تواند بین ۴ تا ۸ جلسه صورت پذیرد.

کلینیک فوق تخصصی پوست و مو ایران FIT چهار روش زیر را برای لیزر مو های زائد ، اساس کار خود قرارداده که عبارت اند از:

از دهه ی ۱۹۹۰ میلادی تاکنون از بین بردن موهای زائد با لیزر ، پیشرفت های چشمگیری کرده است . استفاده از انواع داروهای موبر و تراشیدن و روش های قدیمی دیگر اثری موقت دارند و دائمی نیستند . ازبین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر باید توسط شخص آگاه و متخصص در کلینیک لیزر مو صورت پذیرد ،تیم تخصصی ما در کلینیک فوق تخصصی پوست و مو ایران FIT با انجام لیزر مو های زائد کار را برای شما آسان کرده و نیاز نیست دیگر نگران موهای زائد خود باشید .

امروزه لیزر به عنوان بهترین ، سریعترین و مطمئن ترین روش برای ازبین بردن موهای زائد در سراسر جهان شناخته شده است . اشعه ی لیزر بدون آن که آسیبی به پوست برساند وارد پوست شده و جذب فولیکول های مو میگردد و آن را تخریب کرده و از بین می برد. انتخاب انواع لیزر به نوع پوست و رنگ و سلیقه ی افراد وبه محل موهای زائد و ضخیم بودنشان بستگی دارد.

لیزر مو برای افراد با پوستی روشن و موهای تیره بسیار موثر است .بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد سینه ، پشت ، بازو لیزر مو است. کلینیک زیبایی مجهز به انواع دستگاه های لیزر الکس می باشد. این دستگاه های لیزر ساخته شده در بهترین شرکت های جهان در زمینه لیزر مو می باشند تا عمل لیزر مو را به نحو احسن انجام دهند.

0 0 امتیازات
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
تماس با ایرانFIT
0
نظرات شما ارزشمند است، آن را با ما به اشتراک بگذارید.x