کاشت مو به روش BHT

کاشت مو به روش BHT

زمانی که بانک موی مناسبی نداشته باشید راهکار چیست ؟

آیا امکان برداشت مو از بدن وجود دارد ؟

کاشت مو به روش BHT همان کاشت مو بدن می باشد ؟

کاشت مو به روش BHT یکی از روش هایی است که نیاز به دقت و ظرافت دارد زیرا در مواقع لزوم و ضروری از این روش کاشت مو استفاده می کنند. BHT مخفف عبارت Body Hair Transplant است که در پارسی آنرا برداشت مو از بدن ترجمه می کنند.

در روش های کاشت مو مهمترین رکن دارا بودن بانک موی مناسب است یعنی فردی که تمایل به کاشت مو دارد باید بانک موی کافی و مناسبی داشته باشد که بتوان از موهای پشت سر موها را برداشت کرد و در نواحی که ریزش مو رخ داده است کاشت مو را انجام داد. ولی در برخی از موارد پیش می آید که فرد بانک موی ناکافی و یا ضعیفی دارد و تقریبا انجام برداشت از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نیست یا اینکه نتیجه دلخواه به ثمر نمی رسد. در این مواقع برای پر کردن موها و رسیدن به تعداد تار موی ممکنه از سایر نقاط تنه یا بدن مانند : نواحی اطراف قفسه سینه ، کتف ، ران و کمر را با ابزاری مخصوص برداشت می کنند و آنها را لا به لای موهای کاشته شده می کارند .

شایان ذکر است که برای انجام کاشت مو به روش BHT باید فرد شرایط انجام این روش را دارا باشد.

کاشت مو به روش BHT

BHT یا Body Hair Transplant در روش کاشت مو به روشی گفته می‌شود که بجای برداشت مو از ناحیه پشت سر از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، ناحیه شرمگاهی و یا هرجای بدن که بتوان از آنجا مو برداشت کرد به روش پانچ مو را برداشت می‌کنند و در قسمت مورد نیاز موی برداشت شده را کاشت می‌کنند.

مهم ترین تفاوت بین کاشت موی بدن با روش (BHT (BHFUE و خود روش کاشت موی FIT این است که در BHT مو از دیگر بخش های مختلف بدن استخراج می شود نه از کاسه سر. تفاوت اصلی بین موی سر و موی بدن به شرح زیر است:

 • جهت واحدهای فولیکولی مو؛
 • نوع پوست؛
 • عمق فولیکول مو در زیر پوست؛
 • ضخامت و حلقۀ مو.

پزشکی که BHT را انجام می دهد باید قبل از آن به روش های پیوند مو استریپ و عمل FIT مو آشنایی داشته باشد و ابتدا آن ها را انجام هد. BHT زمانی توصیه می شود که به اندازه کافی نتوان از کاسه سر سر مو استخراج کرد.

عناصر کلیدی لازم برای رسیدن به یک نتیجه رضایت بخش در پیوند مو عبارتند از:

 • استخراج اهدا کننده مناسب؛
 • شکافت واحد فولیکولی مناسب؛
 • پیوند هیدراتاسیون مناسب و ذخیره سازی؛
 • ایجاد محل دریافت مناسب با استفاده از زاویه مناسب، جهت و تنظیم؛
 • طراحی خط مو طبیعی؛
 • قرار دادن دقیق گرافت با روش مناسب به طوری که از صدمه زدن جلوگیری کند؛
 • مراقبت مناسب بعد از عمل.

 

Body Hair Transplant - FUE Method
Body Hair Transplant – FUE Method

مسائل مربوط به پیوند موفق موی بدن :

با در نظر داشتن همۀ موارد بالا، سه موضوع عمده وجود دارد که باید حتما” برای دستیابی به عمل جراحی پیوند موی بدن موفقیت آمیز مد نظر گرفته شود. این مسائل عبارتند از:

 1. فرایند استخراج؛
 2. چرخه موی بدن؛
 3. سازگاری موی سر و بدن.

چرخۀ موهای بدن

چرخه رشد مو از موهای سر در فاز آناژن حدود پنج سال و در فاز تلوژن حدود سه ماه است. به عبارت دیگر، مو برای مدت پنج سال رشد می کند و سپس به مدت دو ماه، قبل از جایگزین شدن با موی جدید و سالم خفته باقی می ماند. در پیوند پوست سر مو که مو را از قسمت دهنده به قسمت گیرنده انتقال داده می شود، در حدود سه ماه طول می کشد که مو شروع به رشد کند، مدت دوره ای که به لحاظ زمانی معادل فاز تلوژن چرخۀ رشد موی آنهاست.

به منظور درک کارکرد چرخۀ موی بدن، ابتدا می بایست چرخۀ موی پوست سر را درک کرد.

چرخه رشد مو از موهای بدن هنوز از نظر علمی ثابت نشده است. برخی از مطالعات نشان می دهد که موهای بدن در فاز آناژن بسیارکوتاه و در فاز تلوژن بسیار طولانی است. این بدان معنی است که موی بدن را حدود مدت شش ماه در حدود ۲ اینچ رشد می کند، و سپس می توانند به مدت چند سال در این اندازه باقی بمانند. در پیوند موی بدن، مویی که از بدن به پوست سر منتقل می شود، ممکن است تاخیر قابل ملاحظه ای در رشد با توجه به فاز تلوژن آنها داشته باشد.

سازگاری موی سر و بدن

سازگاری موی سر و بدن به خصوص تا آنجا که به رنگ و حلقه مربوط می شود، بسیار مهم است. اگر برای مثال، اگر موی بدن یک بیمار خاص مجعد است و موی سرش راست است، پیوند موی بدن، در بدن این بیمار دشوار خواهد بود. موی بدن معمولا به حدود ۵ سانتی متر رشد می کند و بیمار BHT بالقوه درک می کند که موهای بدن خود را کوتاه کند یا از بین ببرد.
بیماران BHT باید محدودیت های خود را بدانند و باید با دقت آنها را انتخاب کرد. به هر حال این تکنیک ممکن است راه حلی برای بیماران به شدت طاس باشد که نتوانسته اند با پیوند مو در گذشته مشکل را حل کنند و یا پوست سر آن ها بعنوان اهدا کننده محدود است.

زمان بهبود زخم از ناحیۀ دهنده:

نگرانی بسیاری از بیماران BHFUE این است که آیا هر گونه نشانه های قابل مشاهده در ناحیه دهنده بعد از بهبود محل استخراج وجود خواهد داشت. مشاهده ما این است که روند ترمیم سریع می باشد و در اکثر موارد، یک ماه پس از استخراج، هیچ نشانه قابل رویتی وجود نخواهد داشت.

 

6 دیدگاه در “کاشت مو به روش BHT

محمد مهدی

با سلام.
بنده حدود ۸سال پیش به روش fit کاشت مو انجام داده ام.
دراین مدت درنواحی بانک مو تراکم موها کم شده است ومتاسفانه در مراجعات جدید برای کاشت مو مرحله جدید بعضی از مراکز ابراز میکنند که بانک مو بسیارضعیف است وکاشت مو قابل انجام نیست.درصورت امکان درباره روش bhtو درصدموفقیت این روش بنده را راهنمایی کنید.

  کاشت مو ایران فیت نویسنده مطلب

  عرض ادب و احترام

  روش متداول BHT در حقیقت بیشتر روی موهای سینه متمرکز می باشد. که حداکثر ۵۰۰ گرافت می توان برداشت کرد. لذا فقط با برداشت مو از بدن نمیتوان اگر قسمت بی موی سر شما زیاد باشد آن را پر کرد. لذا برای انجام روش بهتر است توسط پزشک متخصص معاینه شده که در صورت امکان هم از بدن و هم از بانک موی ضعیف شما مو برداشته شده و ناحیه بی مو را پر کرد.

  موفق باشید و پیروز

فرزاد

ده سال پیش عمل کاشت مو به روش fut انجام دادم و الان با ریزش موهای باقیمانده دچار مشکل شده ام…بانک مو نسبتا ضعیف شده ولی از روش برداشت مو از بدن میشه استفاده کرد

  ایران FIT

  سلام و عرض ادب
  از سایر نواحی بدن مانند کتف و سینه فقط تعداد ۲۰۰ الی ۳۰۰ گرافت میتوان برداشت کرد که این تعداد برای پوشش دهی منطقه طاسی کافی نیست.بانک موی مناسب برای کاشت مو قسمت های پشت سر و کناره های گوش است.با این شرایط هر تعدادی که بتوان از بانک موی شخص برداشت کرد طی ۲ روز متوالی کاشت انجام میشود.

مهدی

سلام خسته نباشید راجع به کاشت موی سر و استفاده از موهای بدن سوال داشتم …موهای بدن من خیلی قوی یعنی سر شونه ها بازوها سینه کتفها هست طوری که از هر ریشه مو ۲ الی ۳ شاخه مو رشد کرده مثل موهای ریش هم زخیم هست ایا میشه تمامی موهای بالا تنه رو برای کاشت روی سر به کار برد ممنون میشم جواب بدید با تشکر

  ایران FIT

  سلام و عرض ادب
  از ناحیه سینه طبق تشخیص پزشک ۲۰۰ الی ۳۰۰ گرفت بیشتر نمیتوان برداشت کرد.کیفیت موهای بدن از موهای پشت سر و کناره های گوش پایین تر است و اینکه موهای بدن شامل ضمانت نامه نمیشود.از موهای بدن در مراحل آخر و برای تراکم دهی استفاده میشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *