کاشت مو

کاشت مو، پیوند مو ، کاشت مو طبیعی ، جلوگیری از ریزش مو، همه این عبارات به تعداد بسیار زیاد هر روز و هر ساعت در موتورهای جستجوگر اینترنت جستجو می شوند.

اهمیت زیبایی انسان بر کسی پوشیده نیست و داشتن موهای زیبا یکی از مهمترین عوامل زیبایی چهره افراد محسوب می شود. هزینه های گزافی که برخی افراد برای زیباتر کردن موهای خود پرداخت می کنند حاکی از این امر می باشد. همه ما در روز حداقل یک بار هم که شده جلوی آینه موهای خود را مرتب می کنیم. حال اگر این فاکتور مهم زیبایی چهره انسان دچار ریزش شده باشد ، نه تنها زیبایی را از چهره انسان می گیرد، بلکه موجب افسردگی و کاهش اعتماد به نفس ما نیز خواهد شد.

اگر واقعا از پرداخت هزینه های گزاف داروهای ریزش مو، شامپوهایی که هر روز در رسانه ها جهت جلوگیری از ریزش مو معرفی می شوند، یا موادی که به دروغ جهت رشد مجدد موها معرفی می شوند خسته شده اید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

کلینیک فوق تخصصی کاشت مو ایران FIT  به عنوان اولین و بزرگترین مجموعه کاشت مو و بنیانگذار روش فولیکولار یونیت در ایران همه آنچه در مورد بازگشت زیبایی به چهره شما و کاشت مو شما نیاز دارید را یکجا در این صفحه ارایه داده است.

لیست مطالب

کاشت مو
مراحل کاشت مو به روش FIT

کاشت مو چیست ؟

کاشت مو به زبان ساده، برداشت مو از ناحیه ای از سر یا بدن که در برابر ریزش موی ارثی مقاوم است و کاشت آن در ناحیه بی مو یا طاس سر می باشد. پس پیوند مو یک درمان دائمی است. به عبارت دیگر برداشت مو از ناحیه ای از سر، انجام می شود که در برابر DHT یا عوامل ریزش مو مقاوم هستند، پس در آینده این موها نابود نخواهند شد.پایداری این روش مهمترین مزیت انتخاب پیوند مو بر راه حل های موقتی درمان ریزش مو است. این تنها راه حل درمان ریزش مو شناخته شده است که میتواند طاسی و ریزش مو را فورا از بین ببرد. فرد متقاضی کاشت مو هیچگونه دردی ناشی از برداشت مو و کاشت مجدد آن ها در سر خود حس نمیکند ( کاشت مو درد ندارد). همچنین به دلیل هوشیاری کامل بیمار هنگام عمل و در واقع عدم استفاده از مواد بیهوشی، هیچگونه عارضه ای هم ندارد.

استفاده از مو طبیعی برای جلوه ای طبیعی

بر خلاف برخی روش های پیوند مو، که ممکن است موی کاشته شده دقیقا با رنگ یا نوع موی شما مطابقت نداشته باشد، پیوند مو به روش FIT کاملا طبیعی است، زیرا موی خود شماست که استفاده شده و فقط به یک نقطه جدید منتقل شده است.نکته بسیار مهم این است که باید یک پزشک متخصص کاشت مو و تکنسین های انتقال فولیکول های مو به شیوه ی طبیعی حرفه ای را پیدا کنید. پزشکان باتجربه ما در روش FIT متخصص هستند تا موهایتان به شیوه ای کاشت کنند که تقریبا غیرممکن است بین موهای قبلی خود ، موهای کاشته شده را پیدا کنید.

آیا فرد مناسبی برای کاشت مو هستم ؟

قبل از هر کاری گرفتن مشاوره کاشت مو از یک کلینیک معتبر و در صورت امکان بهترین کلینیک کاشت مو ایران را فراموش نکنید. اگر از بانک موی خوبی برخوردار هستید، پس بهترین گزینه برای انجام عمل کاشت مو هستید. بانک موی خوب باعث می شود تعداد گرافت بیشتری قابل برداشت باشد و در نتیجه تعداد موی بیشتری کاشته شود.

اما در صورتی که بانک موی کافی در سر وجود نداشته باشد، می توان از موهای قسمت های دیگر بدن برای کاشت مو استفاده کرد. به طور کلی کاندیدای مناسب کاشت مو به روش FIT  افراد زیر هستند:

قبل و بعد از کاشت مو تصاویر کاشت مو
قبل و بعد از کاشت مو تصاویر کاشت مو
قبل و بعد از کاشت مو تصاویر کاشت مو
قبل و بعد از کاشت مو تصاویر کاشت مو
نمونه‌های قبل و بعد از کاشت مو ابران FIT
در صورت تمایل به تماشا نمونه‌کارهای بیشتر کاشت مو، ابرو، ریش جهت بررسی مدل‌های مختلف، خط‌رویش‌های مختلف متناسب با هر ویژگی ظاهری به گالری تصاویر ما رجوع کنید.
تصاویر و نمونه‌های

قبل و بعد از کاشت

ایران فیت

در صورت تمایل به تماشا نمونه‌کارهای بیشتر کاشت مو، ابرو، ریش جهت بررسی مدل‌های مختلف، خط‌رویش‌های مختلف متناسب با هر ویژگی ظاهری به گالری تصاویر ما رجوع کنید.

اقدامات قبل از کاشت مو

زمانی که شما تصمیم میگیرید مو بکارید حتما باید اقداماتی را انجام دهید و توصیه هایی را رعایت کنید. اینکه در این روزهای باقیمانده چه شامپویی استفاده کنید، چه بخورید و پس از عمل کاشت مو هم چه نکاتی را رعایت کنید؟ این مطلب نگاهی می‌اندازد به مهم‌ترین مراقبت‌ های قبل از عمل مهم کاشت مو که لازم است انجام دهید.

آزمایشات لازم قبل از کاشت مو

می‌دانیم که کاشت مو یک روش کم تهاجمی و عملی بی خطر برای جبران موهای از دست رفته و طاسی است با این حال مانند هر فرایند پزشکی دیگری قبل از انجام عمل لازم است تا یک سری معاینات قبلی انجام شود و با انجام یک سری آزمایشات وضعیت سلامت بیمار بررسی شود. برخی مراجعین وقتی متوجه می‌شوند که قبل از عمل لازم است نتیجه آزمایشات خود را به تیم پزشکی نشان دهند نگران می‌شوند که مبادا بیماری قبلی یا وضعیت سلامتی آنان  مانع از انجام عمل کاشت مو شود. اما به هیچ وجه اینطور نیست و اطلاع از وضعیت پزشکی شما توسط پزشک به دلایل مختلفی ضرورت دارد. پس بهتر است مانع اطلاع دقیق پزشک از وضعیت جسمی خود نشوید. به عنوان مثال اگر قند خون پایینی داشته باشید بهتر است تیم پزشکی از قبل اطلاع داشته باشند تا برای هر پیشامدی حین عمل خود را آماده کنند. 

پس از جلسات مشاوره و ویزیت در صورتی که کاندید کاشت موی طبیعی باشید در ابتدا بایستی آزمایشات زیر را به صورت ناشتا انجام دهید :

هزینه آزمایشات قبل از کاشت مو چقدر است؟

بعد از مراجعه حضوری به کلینیک و مشاوره، پزشک نسخه آزمایشاتی که لازم است قبل از عمل انجام دهید را برای شما می‌نویسد. معمولا با ارائه نسخه پزشک بخش قابل توجهی از هزینه آزمایشات توسط بیمه پرداخت می‌شود. هزینه حدودی آزمایشات چیزی در حدود یک میلیون تومان است.

اقدامات روز عمل کاشت مو طبیعی

کاشت مو
مراحل کاشت مو به روش

هزینه کاشت مو

مهمترین مسئله ای که عامل تصمیم گیری در کاشت موی افراد می باشد، بحث هزینه و قیمت کاشت مو می باشد. هزینه تقریبی کاشت مو در یک جمله خلاصه می شود :کاشت مو هزینه ای ندارد!!!

بلی واقعا مبلغی که شما پرداخت میکنید بابت عمل کاشت مو در قبال چیزی که به دست می آورید قابل مقایسه نیست. در واقع شما هزینه ای پرداخت نکرده اید. شما مبلغی را به عنوان دستمزد انجام عملی که زیبایی چهره را به شما برگردانده است پرداخت نموده اید.

قیمت کاشت مو بر اساس گرافت مو می باشد.قیمت کاشت هر تار مو،هزینه کاشت هر تار مو، یا هر چیزی با این عنوان اصول درستی برای قیمت گذاری نیست. هزینه کاشت مو در ایران فیت چیزی حدود ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان تخمین زده می شود. قیمت کاشت موی شما به میزان طاسی سر، مقدار گرافت برداشتی و نوع روش کاشت مو بستگی دارد.

کلینیک فوق تخصصی کاشت مو ایران FIT با وجود اینکه کاشت مو را با بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهد، قیمت بسیار مناسب را ارائه داده است. همچنین در فصول مختلف سال شرایط ویژه ای جهت پرداخت اعلام می دارد.تخفیف کاشت مو ویژه هر فصل از همین موارد می باشد. شما عزیزان می توانید با پر کردن فرم درخواست تخفیف در لیست افرادی که شرایط دریافت تخفیف دارند قرار بگیرید.

این نکته را فراموش نکنید که هزینه کاشت مو در ایران، در هر شهری از ایران ، از هزینه کاشت مو در کشوری های دیگر مانند ترکیه کمتر می باشد. هزینه کاشت مو در ترکیه را با هزینه رفت و آمد و اقامت در نظر بگیرید، این نکته را هم فراموش نکنید که کیفیت کاری که در ایران و در کلینیک کاشت مو ایران FIT انجام می شود بسیار بالاتر از کشوری هایی نظیر ترکیه می باشد.

هزینه کاشت مو در شهرهای دیگر ایران مانند اصفهان ، شیراز ، مشهد ، رشت ، اهواز و تبریز به مراتب از کشورهای خارجی کمتر خواهد بود. ما برای مراجعه کنندگان شهرستانی شرایط ویژه ای در نظر گرفته ایم ، علاوه بر حداکثر تخفیف ممکن ،اقامتگاه رایگان نیز در اختیار آن ها قرار میگیرد تا از هزینه های این عزیزان کاسته شود.

روش های مختلف کاشت مو

کدام روش کاشت مو بهتر است ؟ بهترین روش کاشت مو چیست ؟ کاشت مو به کدام روش برای من مناسب است ؟ با چه روشی کاشت مو انجام دهم ؟ کاشت مو به روش SUT بهتر است یا کاشت مو به روش FIT ؟ مقایسه کاشت مو SUT با روش FIT ؟

پاسخ همه این سوالات ذهن شما با مطالعه این بخش از مقاله داده خواهد شد.

کاشت مو در دنیا با روش های مختلفی انجام می پذیرد و هر روش با توجه به نام انگلیسی و حرف اول هر کلمه نامگذاری شده است. مثلا در روش کاشت موی بدن یا برداشت فولیکول دهنده مو از بدن که ناحیه دهنده مو جایی به جز سر میباشد، بخاطر استفاده از کلمه Body به معنای بدن، به کاشت مو BHT یا BHFUE معروف است.

سایر روش های معمول و استاندارد کاشت مو نیز همین گونه نامگذاری شده اند. اما متاسفانه برخی از کلینیک های نو ظهور در ایران از این فرمول سوء استفاده کرده و روش هایی برای خود ابداع کرده اند که مهمترین آن ها روش کاشت موی SUT می باشد. این روش در دنیا وجود خارجی ندارد. مشابه عملی که در این روش من درآوردی انجام می شود، کاشت مو SAFER می باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

خواهشمندیم با مطالعه کامل مقاله زیر، با بالا بردن دانش خود از کلاه برداری این قبیل سوء استفاده کنندگان جلوگیری کنید.

کاشت مو به روش سنتی یا جراحی ( کاشت مو FUT )

Follicular Unit Transplantation: همانطور که گفتیم نام هر روش از ابتدای کلمات انگلیسی آن برداشته شده است . پس FollicularUnitTransplantation را مختصر FUT می نامیم. این روش به روش کاشت مو FUT یا روش جراحی یا روش سنتی مشهور است.

در این شیوه یک بافت نواری با تکنیک مخصوص از پشت سر برداشت می شود. سپس ناحیه برداشت بخیه می شود. بافت نواری برداشته شده توسط پرسنل مجرب کلینیک کاشت مو ایران FIT و زیر میکروسکوپ های مخصوص کاشت مو، به واحدهای مو (FUG) تبدیل می شوند. سپس برش های مخصوص در نواحی مورد نظر ایجاد شده و FUG ها داخل این برش ها کاشت می شود.

در کاشت مو به روش FUT ابتدا طبق فرمولی خاص، خط برداشت مو طراحی می شود. در این فرمول فواصلی معین از کناره گوش و پشت سر تعیین شده، خط برداشت نوار پوستی طراحی می گردد. سپس این ناحیه را ریل کرده و یک نوار هلالی شکل از پشت سر که در منطقه دهنده مو واقع شده است ( به عرض تقریبا یک تا دو سانتی متر و طوا 15 تا 20 سانتی متر ) برداشته می شود.

بخاطر عدم تاثیر پذیری بانک مو (ناحیه دهنده پیوند مو) از هورمون مردانه یا تستوسترون، موهای این ناحیه دچار ریزش ناشی از هورمون مردانه نمی شوند. در نتیجه برای استفاده در کاشت مو ایده آل می باشند.

در مرحله بعد نوار پوستی برداشت شده که حاوی تعداد زیادی فولیکول مو می باشد به کمک میکروسکوپ به قطعات خیلی ریز تقسیم می شود به نحوی که گرافت های مو که هر کدام می توانند شامل یک ریشه مو و تا 4 تار مو باشند، توسط شیوه میکروسکوپیک می باشد خارج می شوند. سپس با بکارگیری ابزاری خاص حفره های (Slit ) خیلی ریزی بر سطح پوست سر در ناحیه گیرنده پیوند ایجاد می شود تا در مرحله آخر فولیکول های مو بدست آمده در آن ها کاشته شوند.

لازم به ذکر می باشد یکی از نکات خیلی مهم در همه شیوه های کاشت مو، طراحی علمی و مطابق اصول زیبایی شناختی خط رویش مو می باشد. چرا که برای ایجاد ظاهری طبیعی در ناحیه خط رویش مو واقع در بالای پیشانی باید مطابق الگوی طبیعی طراحی صورت گیرد. در غیر این صورت نمایی کاملا غیر طبیعی و مانند موهای عروسک ایجاد شده و از روی ظاهر می توان براحتی پی برد که فرد مورد نظر کاشت مو انجام داده می باشد.

از نکات خیلی مهم دیگر که فرق نتایج کاشت مو در مراکز گوناگون کاشت مو را موجب می شود، تبحر و تخصص کافی در نحوه ایجاد حفره های پوستی در منطقه طاسی می باشد . به این علت که زاویه ایجاد حفره و فواصل آنها از هم و عمق حفره ها معین کننده جهت خواب موها و طرح کلی کاشت مو می باشد.

مزایای کاشت مو به روش FUT

معایب روشFUT

بهترین روش کاشت مو – کاشت مو به روش FIT

درکاشت مو به روش FIT واحدهای مو (FUG) توسط پانچ های ظریف از سر یا بدن برداشت و در نواحی مورد نظر کاشت می شوند. این موها بعلت FUG بودن نمای عروسکی ایجاد نمی کنند و SCAR ناشی از برداشت آنها بر خلاف پانچ براحتی بازسازی خواهد شد.

در شیوه FIT تیغ یا چاقوی جراحی بکار برده نمی‌شود. هرفولیکول موتوسط وسایل مخصوص غیر جراحی از پشت و پهلوهای سر بیرون آورده شده و بصورت هنرمندانه ای به ناحیه های طاس سر پیوند زده می‌شود. FIT برای اشخاصی که مایلند هر چه سریعتر نتیجه پیوند مو را مشاهده نمایند و یا از جراحی واهمه دارند بهترین روش کاشت مو می باشد.

همچنین در تکنیک کاشت موی FIT پرتی و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده به صفر می رسند. زیرا طی یک فرآینده برداشت و فریز کردن فولیکول های موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند.

تکنیک FIT کاملترین روش کاشت مو حال حاضر دنیا می باشد. شما عزیزان می توانید عکس های قبل و بعد بیماران این مرکز را در قسمت گالری عکس دیده، تفاوت این متد را با دیگر متدهای رایج مقایسه نماید و تحولی در امر کاشت موی زنده و قابل رشد را کاملاً حس کنید.

ما قادر هستیم به میزان ۳ برابر، تراکم بیشتری از روش برش جراحی، دست یابیم . هم چنین علی رغم آنکه در روشFIT گرافت ها کوچکتر هستند ، در حالت کلی دارای تعداد موهای بیشتری در هر گرافت بوده که دستیاران ما را قادر خواهند ساخت که تعداد بیشتری مو از گرافت نسبت به روش برش جراحی آماده نمایند.

در روش FIT اغلب نرخ رشد مو بسیار بالاتر از روش برش جراحی است . اما ممکن است ۸ ماه تا یک سال تا زمان رویش مجدد طول بکشد. ترمیم کامل موی سر یا ترمیم گیجگاه دارای تنوع زیادی است. اساسا این مسئله به میزان ریزش مو یا تعداد نواحی سطحی که نیازمند درمان هستند، بستگی دارد.

انجام پیوند در شیوه FIT کاملا سرپایی و با بی حسی موضعی می باشد. البته به دلیل اینکه تعداد واحدهای مو در مقایسه با شیوه جراحی FUT تا سه برابر بیشتر قابل برداشت می باشد، یک تا دو روز زمان لازم می باشد تا عمل پیوند به صورت کامل انجام گیرد. این شیوه با فواصل معین انجام می شود، و نگرانی از خستگی هنگام عمل نداشته باشید .در کلینیک کاشت مو ایران FIT این روش طی دو روز متوالی و با فاصله معین انجام می شود.

اگر تعداد گرافت کاشته شده زیر 2000 عدد باشد، کاشت مو یک روزه انجام می پذیرد؛ در غیر اینصورت کاشت مو طی دو روز انجام میشود.

مزایای کاشت مو به روش FIT

پرسش و پاسخ ایران فیت
با مراجعه به صفحه پرسش و پاسخ ایران فیت، سوالات متداول متقضیان به همراه پاسخ تخصصی تیم پزشکی ما را مطالعه کنید، در صورت نیافتن پرسش و پاسخ مدنظرتان آن را با ما در میان بگذارید.

کاشت مو به روش BHT

 Body Hair Transplantation :کاشت موی بدن ، کاشت مو با برداشت مو از بدن ، برداشت مو از بدن برای کاشت مو ، همه این عباراتی که شما در اینترنت در جستجوی آن هستید، زیرابانک موی ضعیفی داریددر این روش کاشت مو خلاصه می شود.

کاشت مو به روش BHT یکی از روش هایی است که نیاز به دقت و ظرافت بیشتری دارد، زیرا در مواقع لزوم و ضروری از این روش کاشت مو استفاده می کنند. BHT مخفف عبارتBodyHairTransplant است که در پارسی آنرا برداشت مو از بدن ترجمه می کنند.
در روش های کاشت مو مهمترین رکن دارا بودن بانک موی مناسب است. یعنی فردی که تمایل به کاشت مو دارد، باید بانک موی کافی و مناسبی داشته باشد که بتوان از موهای پشت سر موها را برداشت کرد و در نواحی که ریزش مو رخ داده است، کاشت مو را انجام داد.

در برخی از موارد پیش می آید که فرد بانک موی ناکافی و یا ضعیفی دارد و تقریبا انجام برداشت از نواحی پشت سر وی امکان پذیر نیست. یا اینکه نتیجه دلخواه به ثمر نمی رسد. در این مواقع برای پر کردن موها و رسیدن به تعداد تار موی ممکنه از سایر نقاط تنه یا بدن مانند : نواحی اطراف قفسه سینه ، کتف ، ران و کمر را با ابزاری مخصوص برداشت می کنند و آنها را لا به لای موهای کاشته شده می کارند .

شایان ذکر است که برای انجام کاشت مو به روش BHT باید فرد شرایط انجام این روش را دارا باشد.

اندکی در مورد کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT (کاشت مو SAFER) در واقع همان روش کاشت مو FIT می باشد. با این تفاوت که برداشت فولیکول‌های مو به صورت گروهی و دانه‌ای از پشت سر شخص با دستگاه های اتوماتیک و غیر دقیق انجام میشود. در بعضی از مواقع این دستگاه موجب آسیب رساندن به گرافت های موی برداشته شده می‌شوند. با این حال این روش نیازی به جراحی ندارد. در روش کاشت SUT تعداد خیلی زیادی از فولیکول های مو ممکن است از بین بروند. این روش اصطلاحا به دلیل S اول کلمه SAFER با نام SUT شناخته می شود.

روش کاشت مو SUT همانطور که در بالا به آن اشاره شد همان روش Safer  می باشد. روش SUT در سال ۲۰۰۰ میلادی وارد ایران شد. (بنابرین برخلاف تبلیغات و شایعه پراکنی های موجود هیچ نوآوری جدیدی نیست ). دستگاه SUT مو را بصورت همان روش کاشت موی FIT  بصورت تک تک از بانک مو جدا می کند. عمل کاشت مو نیز همانند روش کاشت موی FIT  با استفاده از متد پانچ می باشد.

پس از مدتی که از استفاده این دستگاه گذشت انجمن متخصصان پوست تهران طی نامه شماره  پ/۷۵۱۴۸۵   مورخه ۸۱/۱۲/۱۸ ممنوعیت این دستگاه را به سبب ایراد خسارات جبران ناپذیر اعلام نمود.

نکته دیگر این که این دستگاه هیچ ربطی کاشت مو توسط ربات ندارد. با توجه به ایرادات وارده، برای آموزش کاشت مو به افراد مبتدی و تازه کار که توانایی تربیت تکنسین ندارند، مفید واقع می شوند.

معایب کاشت مو به روش SUT

تراکم کاشت مو چیست ؟

تراکم کاشت مو تعداد موی کاشته شده در واحد سطح می باشد. تراکم مو در نژاد ایرانی در حد متوسط است.

اکثرمراجعین کاشت مو از ما می پرسند، دکتر چقدر مو لازم دارم؟
جواب این است:خیلی، امامهم این است که شما چقدر مو به ما می دهید.

به عبارتی در کاشت مو مسئله اول و مهم بانک موی بیمار و مقدارمویی است که بیمار در اختیار جراح می گذارد و مقدار طاسی بیمار در درجه دوم میباشد. ترکیب این دو (بانک مو+سطح طاسی) و سلیقه بیمار تعیین کننده بالاترین تراکم کاشت مو می باشد.

در اکثر مواقع مقدار مویی که بانک موی بیمار به پزشک کاشت مو می دهد، بسیار کمتر ازمقداری است که مورد نیاز است. بنابراین ما همیشه کمبود مو داریم و مجبور هستیم این کمبود را با فدا کردن مناطقی از سر جبران کنیم ، به عبارتی فعلا در جلسه اول مقداری از مساحت طاسی ترمیم شود و مقداری از سر کاشت نشود (پروتکل اول)، یا تمام سر کاشت شود و تراکم پایین ایجاد شود.

در اکثر مواقع ما بیشتر موها را در قسمت جلوی سر میگذاریم و حداکثر تراکم را در جلوی سر ایجاد میکنیم. باقی مو را در قسمت های وسط و پشت سر استفاده می کنیم، که بالطبع تراکم بالایی نخواهیم داشت.

افرادی که بانک موی ضعیفی دارند:کاشت مو با تراکم بالا، کاشت تمام سر، سر پر پشت و… کلماتی غیرمنطقی و غیر قابل دسترس می باشد.

دو اصل کلی در تراکم کاشت مو

  1. اکثرا مقدار مویی که شما به ما می دهید کمتر از مقدار مویی است که لازم دارید بنابراین تراکم بالا بی معنی است.
  2. حتی اگر مقدار موی زیادی هم به ما بدهید به دلیل مشکلات تکنیکی ایجاد تراکم های بالا(معادل موی طبیعی) غیر ممکن می باشد.

توصیه های بعد از کاشت مو

طریقه باز کردن پانسمان در روز پس از کاشت:

ابتدا کلاه توری (سرجی فیکس) را بردارید. سپس حدفاصل ناحیه کاشت و برداشت را از کنار گوش قیچی کرده و پانسمان ناحیه برداشت را به آرامی بردارید. ولی برای ناحیه کاشت لایه های بالایی را به آرامی بردارید و سپس مقدار زیادی مایه سرم روی لایه های زیرین که به ناحیه کاشت چسبیده بریزید و منتظر بمانید تا پانسمان کاملا خیس بخورد. پس از حدود ۱۵ دقیقه به آرامی پانسمان را از روی ناحیه کاشت بردارید.

عوارض کاشت مو:

تورم اطراف چشم و صورت از عوارض طبیعی جراحی های سر و صورت است. ۲۴ ساعت بعد از کاشت تورم از پیشانی شروع شده و ممکن است به اطراف چشم ها کشیده شود. حتی ممکن است تورم باعث بسته شدن چشم های بیمار به مدت یک روز شود. برای کاهش تورم طی ۳ روز اول پس از کاشت از کمپرس سرد به خوبی استفاده شود. به محض بوجود آمدن تورم از کمپرس آب گرم در ناحیه چشم و ابروها و پل بینی استفاده شود وهمچنین ماساژ موضعی، خم نکردن سر به پایین مثل سجده نماز و بستن بند کفش و کاهش مصرف نمک برای بهبود تورم مفید است.

خارش در منطقه برداشت و کاشت مو محتمل است که با مصرف داروی ضد حساسیت برطرف می شود.

ممکن است بعد از عمل تعدادی جوش چرکی در ناحیه کاشت یا برداشت مو ایجاد شود. این جوش نتیجه واکنش پوست به فولیکول های پیوندی می باشد که با رعایت بهداشت و شستشوی مکرر و مصرف آنتی بیوتیک برطرف می شود.

شستشوی کاشت:

شستشوی برداشت:

دوره رشد مو بعد کاشت مو

هفته اول بعد از کاشت مو :

14 روز اول بعد ازکاشت مو به روش FITو روش های دیگر کاشت مو، شما باید توصیه های بعد از کاشت مو را از هر زمان دیگر جدی تر دنبال کنید. احتمال دارد در هفته بعد از کاشت مو، فرد در نواحی پیشانی و پشت سر ( قسمتی که مو از آن جا برداشت شده است) احساس ورم داشته باشد.در قسمتی که برش های ریز برای کاشت موها ایجاد شده است نیز قرمزی مشاهده می شود. به هیچ وجه نگران این مسئله نباشید چرا که معمولا 1 تا 2 هفته بعد کاملا برطرف خواهند شد. در قسمت بانک مو یا ناحیه ای که وظیفه اهدای مو را بر عهده داشته است، حساسیت ایجاد شده نیز بعد از گذشت چند روز برطرف خواهد شد.

هفته دوم بعد از کاشت مو :

در این هفته و مقطع زمانی بعد ازکاشت مو، دیگر ورم و قرمزی وجود نخواهد داشت و باید کاملا برطرف شده باشد یا ناچیز باشد.در محل موهای کاشته شده، یک پوسته بسیار ریز ایجاد می شود که همان لایه پوست خشک شده می باشد. در طول این مدت به توصیه پزشک متخصص کاشت مو خود عمل کرده و با شستشوی کامل گرافت های مو و سپس مالش بسیار ملایم آن ها با نوک انگشتان، این پوسته ریز برداشته می شود.تا روز دهم بعد از کاشت مو اصولا باید تمامی این پوسته ها برطرف شده باشند و موهای کاشته شده نیز ظاهری طبیعی تر به خود میگیرند. فراموش نکنید که، قرص ها و آمپول هایی احتمالی تجویز شده از طرف پزشک متخصص کاشت مو خود را طبق دستور مصرف کنید.

هفته سوم بعد از کاشت مو :

در این زمان موهای کاشته شده بصورت تدریجی شروع به ریزش مجدد میکنند و تا پایان ماه اول بصورت کامل میریزند. جای هیچ نگرانی نیست چرا که این یک مرحله کاملا طبیعی از فرآیند کاشت مو می باشد.دلیل ریزش موها در این مدت شوک وارد شده به فولیکول موها می باشد. در واقع تارهای مو از پیاز مو ( فولیکول مو ) جدا شده و میریزند، اما خود فولیکول مو سالم و در آینده تار موی جدید از آن رشد خواهد کرد. این کی چرخه طبیعی رشد موها می باشد که هر روزه شاهد آن هستیم اما با نسبت بسیار پایین تر.فولیکول‌های مو در چرخه طبیعی رشد خود، وارد فاز استراحت می‌شوند. طول فاز استراحت موها قبل از آنکه شروع به رشد مجدد کنند، می‌تواند بسیار متفاوت باشد. در این مرحله مقدار موهایی که روی سر وجود دارد، دقیقاً مشابه با زمان قبل از انجام عمل است و افراد می‌توانند با همان وضعیت ظاهری که قبل از عمل داشته‌اند در انظار ظاهر شوند. در این زمان افراد می‌توانند موهای خود را هر طور که مایلند حالت بدهند یا رنگ کنند.

ماه دوم تا چهارم بعد از کاشت مو :

در طول این مدت موهای جدید بیرون می آیند و شروع به رشد مجدد می کنند. در برخی از افراد موها کمی دیرتر شروع به رشد میکنند. موهای جدید را در این مرحله می‌توان دید اما به خاطر آنکه باید از زیر پوست سر خارج شود، به‌صورت نازک و کم‌پشت دیده می‌شود. قسمت عمده موهای طبیعی نیز در این زمان دوباره رشد می‌کنند. ناحیه دهنده مو نیز کاملاً بهبود پیدا می‌کند و قرمزی آن برطرف می‌شود.

ماه پنجم تا نهم بعد از کاشت مو :

بیشتر موهای کاشته شده در این زمان قابل مشاهده می باشند. در این دوره حتی میتوان موهای کاشته شده را کوتاه کرد. موهای کاشته شده در طول این مدت معمولا کم پشت هستند و طول آن ها حدود 8 سانتی متر شده است. در اواخر این مرحله زمانی، تغییرات محسوسی در موهای جدید ایجاد می‌شود و شروع به ضخیم و پرپشت شدن می‌کنند.در پایان ماه ششم، ناحیه دهنده مو نیز به‌طور کامل بهبود پیدا خواهد کرد. حالت انعطاف‌پذیر و طبیعی پوست سر در ناحیه دهنده نیز تا قبل از ماه نهم کاملاً بازمی‌گردد.

سال اول بعد از کاشت مو :

بیشتر موهای کاشته شده در طول سال اول رشد می کنند. بیشتر آن ها از پوست سر خارج شده و افراد موهای تازه کاشته شده را مشاهده میکنند.البته امکان دارد موها در این مدت کمی فردار و پیچ خورده باشند. این حالت موها به خاطر زخم‌های بسیار ریزی است که در محل کاشت پیاز مو ایجاد شده است. در طول سال بعد، این حالت موها برطرف می‌شود و موها ظاهر طبیعی خود را به دست می‌آورد.

سال دوم بعد از کاشت مو :

ظاهر نهایی موهای کاشته شده در این زمان قابل‌مشاهده خواهد بود. در برخی از افراد ظاهر کامل مو در پایان سال اول حاصل می‌شود، اما در برخی دیگر بیرون آمدن موها و افزایش تراکم و ضخامت آن‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد. علاوه بر آن، همزمان با بلندتر شدن موها، تراکم و پرپشتی آن‌ها نیز بیشتر می‌شود، زیرا حجم موها در ناحیه کاشته شده افزایش پیدا می‌کند.

درخواست مشاوره تخصصی کاشت مو
در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره تخصصی کاشت مو به صورت رایگان، این امکان را دارین نوبت خود را برای مشاوره آنلاین و غیرحضوری یا به‌صورت مشاوره حضوری ثبت کنید

کاشت مو در ایران FIT

ما ایران FIT هستیم، خالق زیباترین چهره‌ها از سال 1371 تا کنون.

کاشت موی طبیعی به روشFollicular Isolation Techniqueیا همان روش کاشت مو FIT مطمئن ترین و زیباترین راه درمان طاسی و کم مویی می باشد. ما از فرمول لئوناردو داوینچی برای برآورد محل خط رویش مو استفاده می کنیم. بدین ترتیب که فاصله میان دو ابرو تا چانه را حساب کرده سپس نصف این مقدار را به نقطه میان دو ابرو به طرف بالا اضافه می نماییم. بنابراین هر فرد ظاهر منحصر به خود را دارد و به اصطلاح دارای حدود طبیعی مشخص است.

کلینیک کاشت و پیوند طبیعی موی ایران FIT دارای تیم تخصصی کاشت و پیوند مو، متخصصین پوست، مو و زیبایی و پزشکان متخصص در کاشت مو می باشد. ایران FIT بنیانگذار روش کاشت و پیوند موی طبیعی FIT در ایران است. کلینیک کاشت مو ایران FIT با تجربه چندین ساله خود تا کنون بیش از 25000 نفر را کاشت نموده است( رکورد بالاترین تعداد کاشت مو ایران ). نداشتن حتی یک شاکی از بین این افراد وجه تمایزی است بین این کلینیک با سایر مراکز فعال در این عرصه و تاکیدی است دال بر تخصص ، تعهد و تبحر متخصصین کلینیک.

کلینیک فوق تخصصی کاشت و پیوند موی ایران FIT با تمرکز تخصص و ارائه روش های منحصر به فرد تنها در تهران بزرگ خدمات خود را ارائه می دهد. گروه کاشت مو ایران FIT نهایت همکاری را به لحاظ اولویت زمانی و نوبت دهی ، پذیرش در روزهای تعطیل و هم چنین به لحاظ مالی با مراجعه کنندگان خواهد داشت.

4.3 25 امتیازات
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

76 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین کامنت با بیشترین رای
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

خودتون کدوم روش کاشت مو پینهاد میدید ؟

من خیلی تحقیق کردم کلینیک کاشت مو ایران FIT را همه پیشنهاد میکنند،چون روش FIT را این کلینیک کاشت مو اورده،ولی بازم دارم میخونم چون که روش کاشت مو خیلی برام مهمه

توضیحات کاملی بود ممنون
من کاشت مو در کلینیک خودتون انجام میدم رزرو کردم

من ۲۶ سال دارم و ریزش مو‌ دارم هنوز
راهی برای جلوگیری از ریزش مو وجود داره یا باید حتما کاشت مو انجام بدم ؟
در این سن میشه کاشت مو انجام داد ؟
بهترین روش کاشت مو‌ هم متوجه نشدم چیه اگه میشه تماس بگیرید
مرسی

سلام و ادب
ببینید من متن شما را در مورد کاشت مو بدون درد و جراحی خوندم خب این روش کاشت مو خیلی در کلینیک های کاشت مو باب شده،سوال من در مورد این روش کاشت مو این هستش که ایا میشود در این روش کاشت مو مو سر تراشیده نشود؟
ببینید بنده با توجه به شرایط شغلی که دارم نیاز دارم که کسی متوجه نشه که من کاشت مو انجام دادم و اینکه آیا نیاز هستش در این روش کاشت مو ۵ روز سر پانسمان باشد،از دیگر کلینیک ها تحقیق کردم گفتن ۵روز باید سر پانسمان باشد،
با تشکر از کلینیک کاشت مو ایران FIT

با سلام و احترام
من ریزش موی شدید دارم برای خانمها هم امکان کاشت هست ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

با سلام ما که بانک موی قوی و خوبی نداریم واسه کاشت مو باید چیکار کنیم لطف میکنید یه روش خوب کاشت مو به ما معرفی کنید

سلام و احترام
چرا بعضی عکس ها تراکم کم و بعضی ها تراکم بالا کاشت مو شده اند ؟
آیا روش کاشت مو متفاوت یا موضوع دیگری هم هست ؟
روش جراحی و غیر جراحی کاشت مو تراکم متفاوتی دارد ؟

کاشت مو به روش sut بدون جراحی است ؟

خسته نباشید

https://www.aparat.com/v/lNInL

این کانال آپارات متعلق به شماست ؟
کانال نوشته کلینیک کاشت مو ایران فیت

ببخشید یک سوال دیگه داشتم
من سنم 54 سال است امکان کاشت مو دارم ؟
مشکل قلبی دارم و دارو مصرف میکنم

در تعطیلات نوروز هم کاشت مو انجام میدید ؟

کاشت ابرو هم مثل کاشت مو سر روش های مختلفی داره ؟

شما در شبکه سه هم تبلیغات کاشت مو داشتید ؟ فکر میکنم سال ۸۵ اینا بود
شما همون کلینیک هستید ؟

کاشت مو با تراکم بالا به چه معناست ؟ مثل قبل از ریزش میشه ؟‌
تراکم بالا و خط رویش طبیعی برای من خیلی مهم هستش اصلا نمی‌خوام تابلو باشه

اگه کاشت مو مثل نمونه عکس ها باشه عالی هستش ضمانت نامه کتبی میدید که تراکم بالا و خط رویش طبیعی میشه ؟
کاشت مو پزشک انجام میده ؟

کاشت مو توسط متخصص پوست و مو انجام میشه یا تکنسین؟
ضمانت نامه کتبی کاشت مو چه شرایطی داره ؟

واقعا بعد از کاشت مو مثل عکس ها میشه ؟
تراکم برخی از عکس ها خیلی خوبه
https://iranfit.com/تصاویر-کاشت-مو
میشه عکس بفرستم عکس بعد از کاشت مو برام بفرستید ببینم چطوری میشم ؟
واتساپ پیام بدید لطفا
مرسی

کاشت مو مصنوعی چیست ؟ مثل کلاه گیس میشه ؟

کاشت مو در درمانگاه انجام میشه یا در مطب ؟
کاشت مو به همه روش ها انجام میدید ؟

بعد از ۱ سال نتیجه نهایی کاشت مو مشخص میشود ؟

کاشت مو طبیعی و غیر طبیعی چه تفاوتی دارد ؟

کاشت مو طبیعی تا چه سنی امکان داره؟

خسته نباشید
من ۵ سال پیش کاشت مو انجام دادم
ممنون از شما خیلی موهام خوب شده ممنونم از شما
با برادرم خدمتتون میرسیم برای کاشت مو

سلام کاشت مو‌ روش فولیکولاریونیت چیست ؟

کاشت مو ایران fit چند سال سابقه کار داره ؟ شما اولین کلینیک ایران هستین ؟

شما نوشتید بنیانگذار روش fit هستید
یعنی شما کاشت مو به روش fit ابداع کردید ؟
تا قبل از این کاشت مو با چه روشی انجام میشد ؟

من 2 سال پیش خدمت شما کاشت مو انجام دادم
ممنون خیلی خوب شد موهای سرم
عکس بعد از کاشت مو میفرستم بزارید ‌در سایت

من بعد از کاشت مو رانندگی‌کردم تا کرج مشکلی نبود

https://iranfit.com/تصاویر-کاشت-مو

عکس‌حین‌‌ کاشت مو‌ من اینجاست
عکس بعد از‌ کاشت مو هم میفرستم بزارید موهام خیلی خوب شده
تیم کاشت مو عالی دارید
ممنونم

باسلام..

شنیدم که گفتن برای کسانی که بانک موی ضعیفی دارند روشی اومده که یکی از تارهای مورو برداشت و از طریق خون یا دی ان ای برای فرد موی طبیعی تولید میشه…آیا همچین چیزی وجود داره ؟؟
ممنو اگه پاسخ بدید

سلام. خسته نباشین. چرا تماس میگیریم جواب درستی منشیتون نمیدن بهمون؟! من چند بار تماس گرفتم. میگن کلینیک شلوغه نیاین اینجا. فقط عکس سرتون رو بفرستین تو واتساپ باهاتون تماس میگیریم. الان چهار روزه همین جریانه. عکس هم فرستادم. نه کسی تو واتساپ عکس رو دیده نهکسی تکاس گرفته. لطف کنید بگین که امکان کاشت توسط شما وجود داره یا بریم شیراز یا جای دیگه اگه سرتون شلوغه و وقت ندارین!
ممنون!

همش دروغ همش کلاهبرداری
این کلینیک کلا دروغ میگه کلا گول میزنند همه رو کیفیت کاشتاشونم افتضاحه من یک ساله کاشتم نصفشم در نیومد خط رویشمم کجه !پاسخگو هم نیستند

سلام وقتتون بخیر
ببخشبد مطالب سایت رو مطالعه کردم هزینه رو زدین بین ۳تا۶میلیون…همچنان همین قیمت هستش؟

سلام
همه کاشت هایی که درایران انجام میشه ، دانه های مو به صورت عمودی بوده و تاامروز موردی را ندیدم که خواب طبیعی مو را داشته باشند

یکی از بستگان در ترکیه زندگی میکنه که کاشت موی DHI گویا در ترکیه انجام میشه ، مو ها با خواب طبیعی بود و به گونه ای که قابل تشخیص نبود

میخوام بدونم شما هم به این روش کار میکنید؟

سلام.خسته نباشید قیمت کاشت کف سر چقدر میشه.آیا کاشت به صورت ازدم قسط هم دارید.؟ممنون میشم جواب بدین

کلینیک هلیا دزد خیلی مراقب باشین منا از اصفهان اومدم کلینیک هلیا دکتر خراسانی دزد گفتن ۱۴ تومن وقتی اونجا میای میگه اسکن کن ۱۰ میلیون بعد میفهمی اسکن کلا ۳۰۰ تومن پولشه
کلا حواستون باشه هیچ فرقی نمیکنه ۵۰ میلیون بدی یا ده میلیون

سلام
من ۲۰ سالم هستش و قسمت بالای پیشونیم به اندازه ۲تا۳ سانت از بچگی خالی بوده و اصطلاحا پیشونیم بلند هستش
میخاستم بدونم میشه با کاشت مو خط رویش مو رو به صورت طبیعی پایین تر بیاریم ؟؟
واینکه چقدر هزینه داره؟

سلام روز بخیر
موهای کم خیلی کم هستش و شدید میریزه
فکر میکنم ریزشش ارثی باشه. دیروز هم توجه کردم بانک موهام خیلی قوی نیست
برای خانوم ها با بانک مو ضعیف هم کاشت انجام میدید؟

زهره عزیز سلام.
ممنون از اینکه با کلینیک کاشت مو ایران فیت در ارتباطی.
قطعا کاشت مو خانم ها قابل انجام هست. ما توی این مقاله در مورد بهترین روش کاشت مو برای خانم ها صحبت کردیم.
اگر نیاز به مشاوره بیشتر و دقیق تر داری، پیشنهاد میکنم فرم مشاوره رو تکمیل کنی تا همکارانم در سریعترین زمان ممکن با شما ارتباط بگیرن.

تماس با ایرانFIT
76
0
نظرات شما ارزشمند است، آن را با ما به اشتراک بگذارید.x