بهترین روش کاشت مو | تفاوت روش های مختلف کاشت مو | کلینیک ایران FIT

بهترین روش کاشت مو چیست ؟

احتمالاً اگر در حال مطالعه‌ی این مطلب هستید، قصد کاشت مو دارید و به دنبال بهترین روش کاشت مو می‌گردید. قطعاً اولین قدم به سمت داشتن کاشت موی موفق، مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه است؛ پس به شما تبریک می‌گوییم. باید بدانید که آشنایی با پایه‌های علمی و روش‌های کاشت مو در کنار مشاوره با پزشک متخصص، تعیین‌کننده‌ی بهترین روش کاشت مو هستند. پس این مطلب و دیگر مطالب سایت کلینیک ایران FIT را با دقت مطالعه کنید تا برای آنچه در پیش دارید، بهتر آماده شوید.

در این مقاله ابتدا کمی درباره‌ی بحث‌های مقدماتی کاشت مو صحبت کرده و سپس به سراغ معرفی روش‌ها و تکنیک‌های کاشت مو می‌رویم.

لیست مطالب

مقدمات کاشت مو

کاشت مو یا پیوند مو به روش درمانی گفته می‌شود که در آن فولیکول‌های مو از بخشی از بدن (بانک مو) به محلی دیگر (ناحیه‌ی گیرنده) انتقال می‌یابند. پایه و اساس تمامی انواع روش‌های کاشت مو، برداشت و کاشت واحدهای فولیکولی است که در اصطلاح، گرافت مو یا پیوند نامیده می‌شوند. در واقع بهترین روش کاشت مو برای شما، روشی است که بتواند بیشترین تعداد گرافت را انتقال دهد بدون این که مشکل دیگری نظیر کم شدن تراکم بانک مو ایجاد کند.

 

فولیکول چیست؟

فولیکول‌ها، ارگان‌های کوچکی هستند که در لایه‌ی دِرم پوست جای گرفته‌اند و از ۲۰ نوع سلول مختلف تشکیل شده‌اند. فولیکول‌ها پایه‌ی سازنده‌ی تمام موهای بدن هستند و بسته به این که در پوست کدام ناحیه‌ی بدن قرار دارند، موهای مختلفی تولید می‌کنند. مثلاً موهای بدن شما با موهای سر و موهای صورت شما تفاوت دارند. به طور معمول هر فولیکول شامل ۲ تا ۳ عدد و بعضاً ۴ تا ۵ عدد مو است.

برخی از موهای بدن نسبت به ریزش مقاوم هستند، مانند موهای صورت یا نواحی پشت سر. بعضی از موها نیز مقاومت کمی داشته و زود می‌ریزند. مثلاً در بیشتر آقایان موهای ناحیه‌ی جلوی سر در پاسخ به هورمون تستسترون دچار ریزش می‌شوند. ریزشی که اصطلاحاً طاسی با الگوی مردانه یا آلوپسی اندروژنی نام دارد.

بیشتر بخوانید: فولیکول مو چیست؟

بهترین روش کاشت مو

کاشت مو چه کار می‌کند؟

گفتیم در کاشت مو، فولیکول‌های از بانک مو برداشته می‌شوند. بانک مو به بخشی از بدن گفته می‌شود که حاوی موهای مقاوم به ریزش است. به طور معمول از ناحیه‌ی گیج‌گاهی و پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می‌شود؛ اما امکان استفاده از موهای بدن یا صورت نیز به عنوان بانک مو وجود دارد.

موهایی که از بانک مو به ناحیه‌ی گیرنده انتقال می‌یابند، مانند موهای طبیعی رشد می‌کنند و دائمی هستند. چون در واقع این واحد مو ساز یعنی فولیکول‌ است که انتقال می‌یابد، فرآیند مو سازی تا آخر عمر ادامه خواهد داشت. پس از این که موهای کاشته شده بلند شدند، شما می‌توانید مانند موهای طبیعی با آن‌ها برخورد کنید. مثلاً می‌توانید آن‌ها رنگ کنید، سشوار بکشید و حالت دهید.

بهترین روش کاشت مو

کشور ما در زمره‌ی کشورهای سرآمد در زمینه‌ی کاشت مو است. به همین دلیل کلینیک‌ها و مراکز درمانی تخصصی فراوانی به کاشت مو مشغول هستند و در منابع فارسی مقالات بسیاری در مورد کاشت مو یافت می‌شود. بسیاری از این مطالب از لحاظ علمی نادرست، گمراه کننده و یا مبهم هستند. این مسئله موجب گیج شدن متقاضی کاشت مو، تصمیم گیری غلط و در نهایت شکست کاشت و پشیمانی بعد از آن می‌شود.

یکی از این موارد گمراه کننده، معرفی بهترین روش کاشت مو است. به طور کلی نمی‌توان گفت که یک روش کاشت مو، بهترین است و نسبت به دیگران برتری دارد. هر کدام از روش‌های کاشت مو مزایا و معایبی دارند که باید به دقت بررسی شود. عوامل بسیاری مانند سفتی پوست سر، میزان ریزش، تراکم بانک مو، تراکمی که برای کاشت مد نظر دارید و بسیاری از موارد دیگر بر انتخاب روش کاشت مو موثر هستند.

در ادامه روش‌های کاشت مو را برای شما معرفی کرده و مزایا و معایب آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم. به دقت این مطلب را مطالعه کنید؛ زیرا انتخاب بهترین روش کاشت مو در همفکری شما با پزشک متخصص حاصل می‌گردد.

تصاویر و نمونه‌های

قبل و بعد از کاشت

ایران فیت

در صورت تمایل به تماشا نمونه‌کارهای بیشتر کاشت مو، ابرو، ریش جهت بررسی مدل‌های مختلف، خط‌رویش‌های مختلف متناسب با هر ویژگی ظاهری به گالری تصاویر ما رجوع کنید.

قبل و بعد از کاشت موقبل و بعد از کاشت مو
قبل و بعد از کاشت موقبل و بعد از کاشت مو
قبل و بعد از کاشت موقبل و بعد از کاشت مو
قبل و بعد از کاشت موقبل و بعد از کاشت مو
نمونه‌های قبل و بعد از کاشت مو ایران فیت
در صورت تمایل به تماشا نمونه‌کارهای بیشتر کاشت مو، ابرو، ریش جهت بررسی مدل‌های مختلف، خط‌رویش‌های مختلف متناسب با هر ویژگی ظاهری به گالری تصاویر ما رجوع کنید.

روش‌ های کاشت مو

روش‌های کاشت مو را می‌توان در دو گروه کلی طبقه‌بندی کرد:

  1. روش جراحی: به آن کاشت موی نواری یا FUT گفته می‌شود.
  2. روش بدون جراحی: تکنیک‌ انتقال واحد‌های فولیکولی یا FUE که در ایران با نام FIT شناخته می‌شود. روش‌هایی مانند SUT و Micro FIT نیز بر اساس روش FIT انجام می‌شوند.

 

هم FUT و FIT، نوعی عمل جراحی محسوب می‌شوند؛ اما از FIT به کاشت مو بدون جراحی یاد می‌شود. چون روش FIT یک جراحی با حداقل تهاجم است و بدون درد، زخم و خون‌ریزی انجام می‌شود. همچنین سایر عوارض جراحی مانند عفونت‌ها و جای زخم (اسکار) به حداقل ممکن می‌رسند و تقریباً رخ نمی‌دهند. البته صرف کم تهاجمی بودن دلیل بر این نیست که FIT بهترین روش کاشت مو است.

کاشت مو به روش FUT

در روش FUT، تعداد زیادی فولیکول در یک نوار نازک از پشت سر برداشت می‌شوند. فولیکول‌ها در لایه‌ی میانی پوست قرار دارند؛ لذا برش ایجاد شده در فرآیند جراحی، نسبتاً عمیق است. بعد از بهبودی زخم ایجاد شده، جای زخم یا اسکار ایجاد می‌شود که از نشانه‌های کلاسیک کاشت مو است. البته این اسکار در زیر موها پنهان و به مرور زمان کمرنگ می‌شود.

کاشت مو به روش FIT

در روش FIT و دیگر روش‌های بر پایه‌ی آن (یعنی SUT و Micro FIT) گرافت‌ها به صورت دانه دانه برداشت شده و در ناحیه‌ی گیرنده کاشته می‌شوند. برداشت و کاشت گرافت‌ها با استفاده از ابزار بسیار کوچکی انجام می‌شود که سوراخ‌هایی به قطر کمتر از ۱ میلی‌متر روی پوست سر ایجاد می‌کند. به همین دلیل در روش FIT زخم‌ها بسیار کوچک‌اند، خونریزی در حد یک قطره است و نیازی به بخیه نیست. زخم‌ها بعد از چند روز خوب و در عرض چند هفته‌ی ناپدید می‌شوند.

در بسیاری از منابع از روش FIT به عنوان بهترین روش کاشت مو یاد می‌کنند. البته که FIT کم تهاجمی‌ است و عوارض بسیار محدودی دارد؛ اما لزوماً بهترین روش کاشت مو نیست. در ادامه‌ی مقایسه‌ی جامع و کاملی از روش‌های FUT و FIT انجام داده‌ایم تا کاملاً از معایب و مزایای این دو مطلع شوید.

مقایسه‌ی FIT و FUT

همانطور که گفتیم، انواع روش‌های کاشت مو را می‌توان در دو دسته‌ی FUT و FIT جای داد. مزیت‌های روش FIT در مورد تمام روش‌های مشتق شده از آن یعنی SUT، Micro FIT و ATRAS نیز صدق می‌کند. برخی از معایب روش FIT در روش‌های مدرن‌تر برطرف شده‌اند که آن‌ها را نیز در این بخش معرفی کرده‌ایم.

در جدول زیر مقایسه‌ای کامل و خلاصه‌وار را مشاهده می‌کنید که موارد آن را در ادامه توضیح داده‌ایم.

مورد مقایسه روش FUT روش FIT
زخم
زخم نواری در پشت سر
زخم‌های زیر یک میلی‌متر
زمان بهبود بانک مو
طولانی‌تر
کوتاه‌تر
محدودیت‌های ورزشی
دارد
ندارد
ناراحتی بعد از عمل
تا حدی دارد
ندارد یا بسیار کم
مناسب برای کسانی که خطر ایجاد اسکار در آن‌ها بیشتر است
خیر
بله
مناسب برای ترمیم اسکار بانک مو
بله
بله
مناسب برای کسانی که پوست سر سفت دارند
خیر
بله
مناسب برای برداشت موهای نازک
خیر
بله
مناسب برای برداشت موهای بدن و صورت
خیر
بله
ریسک برداشت موهای غیر پایدار
کم
نسبتاً زیاد
تعداد واحدهای فولیکولی قابل برداشت
بیشتر
کمتر
تشکیل اسکار
بله
خیر
نیاز به تراشیدن ناحیه‌ی بانک مو
خیر
بله
آسیب به فولیکول حین برداشت
خیر
احتمال دارد
فرو رفتن فولیکول به لایه‌ی عمیق‌تر پوست حین برداشت
خیر
نادر ولی ممکن است
تشریح میکروسکوپی گرافت‌ها بعد از برداشت
خیر
گاهی لازم است
محدودیت برداشت در یک جلسه
ندارد
دارد
مدت زمان بیرون ماندن گرافت‌ها از بدن
کمتر
بیشتر
هزینه‌ی کاشت
کمتر
بیشتر

دنبال کاشت مو با تراکم بالا می گردی؟

پرسش و پاسخ ایران فیت
با مراجعه به صفحه پرسش و پاسخ ایران فیت، سوالات متداول متقضیان به همراه پاسخ تخصصی تیم پزشکی ما را مطالعه کنید، در صورت نیافتن پرسش و پاسخ مدنظرتان آن را با ما در میان بگذارید.

برتری‌های FIT نسبت به FUT

1.    عدم ایجاد اسکار خطی در بانک مو

این مسئله برای دو گروه از افراد اهمیت دارد:

  • آن‌هایی که موهای خود را کوتاه نگه می‌دارند. در این صورت ممکن است اسکار دیده شود.
  • برای کسانی که سابقه‌ی دچار شدن به زخم‌های کلوئیدی، گوشت اضافی و موارد مشابه دارند، احتمالاً FIT بهترین روش کاشت مو است.

2.    دوره‌ی التیام کوتاه‌تر زخم‌ها

زخم‌های بسیار کوچک ایجاد شده در طی روش FIT نسبت به زخم خطی FUT، زمان بسیار کمتری برای التیام نیاز دارند.

3.    بدون محدودیت برای انجام ورزش‌های پرتحرک بعد از کاشت مو

انجام ورزش‌های سنگین و پرتحرک بعد از کاشت مو به روش FUT می‌تواند باعث بزرگ‌شدن یا بد شکل شدن زخم نواری شود. این ورز‌ش‌ها باعث افزایش اندازه‌ی سوراخ‌های کوچک روش FIT نمی‌شوند و محدودیتی از این بابت وجود ندارد.

4.    ناراحتی و درد بسیار کمتر در ناحیه‌ی بانک مو

در روش FIT عملاً بعد از جراحی درد یا ناراحتی دیگری در بانک مو احساس نمی‌شود.

5.    مناسب برای کسانی که احتمال ایجاد اسکار در ناحیه‌ی بانک مو برای‌شان بیشتر است

  • متقاضیان جوان کاشت مو
  • متقاضیان عضلانی و ورزشکار
  • افرادی که پوست سرشان بسیار سفت است.
  • افرادی که سابقه‌ی ایجاد گوشت اضافی و دیر خوب شدن زخم دارند.

6.    مناسب برای ترمیم اسکار بانک مو که با روش‌های دیگر قابل ترمیم نیست

اگر متقاضی کاشت مو پیش‌تر اقدام به کاشت مو با روش FUT کرده و اسکار عریضی در بانک مو ایجاد شده باشد، می‌توان از روش FIT برای پوشاندن اسکار استفاده کرد.

7.    مناسب برای زمانی که پوست سر بیش از حد سفت شده

اگر متقاضی کاشت مو پیش‌تر با روش FUT مو کاشته، ممکن است کشیدگی پوست سر به حدی باشد که دیگر نتوان به شکل نواری گرافت‌ها را برداشت کرد. در این صورت FIT بهترین روش کاشت مو محسوب می‌شود.

8.    مناسب برای برداشت موهای نازک از ناحیه‌ی پشت و پایین گردن

گاهی برای طبیعی‌سازی خط رویش و یا کاشت ابرو از موهای این ناحیه استفاده می‌شود که نازک‌تر هستند.

9.    مناسب برای برداشت مو از بدن یا ریش

در روش BHT (کاشت مو با استفاده از موهای بدن) و همچنین برداشت مو از صورت، می‌توان از روش FIT استفاده کرد.

برتری‌های FUT نسبت به FIT

1. مسائل مربوط به ناحیه‌ی برداشت، کیفیت فولیکول‌ها و تعداد گرافت‌های به دست آمده

گرافت‌هایی که در روش FUT به دست می‌آیند، از ناحیه‌ای برداشت می‌شوند که بیشترین مقاومت را در برابر ریزش دارند. در FIT برای این که همان تعداد گرافت باکیفیت به دست آید، باید از ناحیه‌ای با ۵ برابر وسعت فولیکول‌ها را برداشت کرد.

به طور کلی کیفیت فولیکول‌های برداشت شده در روش FIT کمتر و احتمال آسیب به آن‌ها نیز بیشتر است. در کل تعداد گرافت‌های برداشت شده نیز در FUT نسبت به FIT در یک جلسه بیشتر است. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که ممکن است بهترین روش کاشت مو برای فردی روش FUT باشد، همین کیفیت و تعداد گرافت‌ها است. به ویژه برای کسانی که تراکم موی بسیار کمی در ناحیه‌ی گیرنده دارند.

* وضعیت کیفیت فولیکول‌ها در روش‌های SUT و Micro FIT تا حد بسیار زیادی بهبود یافته‌ است.

2. عدم نیاز به تراشیدن موهای بانک مو

3. عدم آسیب به گرافت‌ها

در روش FIT دو مشکل ممکن است اتفاق بیفتد که در FUT اصلاً رخ نمی‌دهند. یکی کنده شده قسمت بالایی گرافت و دیگری انتقال فولیکول به لایه‌های عمیق‌تر پوست است. هردوی این‌ها در مرحله‌ی برداشت رخ می‌دهند. اگر فولیکول‌ها به لایه‌های عمیق‌تر پوست هل داده شوند، احتمال ایجاد شدن کیست وجود دارد. خارج کردن این فولیکول‌ها کار سختی نیست اما بسیار وقت گیر است.

نکته : این مشکل در روش‌های SUT و Micro FIT تا حد بسیار زیادی بهبود یافته‌ است.

4. گرافت‌ها برای مدت کمتری خارج از بدن می‌مانند

5. هزینه‌های این روش کمتر است

روش FUT زمان کمتری می‌برد به همین دلیل ارزان‌تر نیز هست. روش‌های مدرن‌تر FIT مانند SUT و Micro FIT از روش‌ FIT معمولی نیز گران‌تر هستند

درخواست مشاوره تخصصی کاشت مو
در صورت تمایل به بهره‌مندی از مشاوره تخصصی کاشت مو به صورت رایگان، این امکان را دارید نوبت خود را برای مشاوره آنلاین و غیرحضوری یا به‌صورت مشاوره حضوری ثبت کنید

روش‌های مدرن کاشت بر اساس FIT

روش‌های مدرن کاشت مو شامل روش‌های SUT، Micro FIT و ARTAS است. روش ARTAS هنوز در کشور ما استفاده نشده؛ اما SUT و Micro FIT از مدرن‌ترین روش‌های کاشت مو در ایران محسوب می‌شوند. تفاوت عمده‌ی این روش‌ها با FIT سنتی در شکل برداشت گرافت‌ها است. البته با وجود پیشرفته‌تر بودن این روش‌ها، باز هم نمی‌توان گفت که مثلاً Micro FIT بهترین روش کاشت مو است.

در این سه روش از از تکنیک جدیدی به نام تکنیک دو مرحله‌ای تیز و کند برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود. در تکنیک تیز و کند، ابتدا با استفاده از یک ابزار تیز، سوراخی بر پوست سر ایجاد شده و سپس از یک ابزار کندتر برای استخراج فولیکول استفاده می‌شود. این تکنیک پرتی گرافت‌ها را بسیار کم می‌کند و نتایج کاشت را بهبود می‌بخشد.

کاشت مو به روش SUT

در روش SUT برای برداشت و کاشت موها از دستگاه نیمه‌اتوماتیکی به نام SAFE استفاده می‌شود. در گذشته به این دستگاه انتقادات زیادی وارد بود؛ اما اشکالات آن در مدل‌های جدید‌تر برطرف شده‌اند. دستگاه SUT به یک ساکشن یا مکنده مجهز است که پس از ایجاد سوراخ، گرافت‌ها را با مکش استخراج می‌کند.

کاشت مو به روش Micro FIT

روش Micro FIT یا MFIT جدیدترین روش کاشت مو در ایران محسوب می‌شود. این روش همانند روش SUT و روش کاشت موی رباتیک، تکنیکی بهینه‌سازی شده از FIT است. روش‌های Micro FIT و ARTAS در مقاله‌ی جدیدترین روش کاشت مو مفصل بررسی شده‌اند.

کاشت رباتیک یا ATRAS

کاشت موی رباتیک یا R-FUE در سال ۲۰۱۱ با رونمایی از اولین ربات کاشت مو به نام ATRAS معرفی شد.  البته استفاده از این روش در دنیا هنوز رایج نشده و ربات ATRAS نیز هنوز در مراحل توسعه و بهینه‌سازی قرار دارد. با توجه به دقت بالای ARTAS این پتانسیل را دارد که به بهترین روش کاشت مو تبدیل شود.

روش ترکیبی

یکی دیگر از روش‌های کاشت مو، روش ترکیبی است که معمولاً برای رسیدن به تراکم‌های بسیار بالا استفاده می‌شود. در این روش از تکنیک FUT و FIT به صورت همزمان بهره برده می‌شود. روش ترکیبی را در مقاله‌ی دیگری به طور کامل توضیح داده‌ایم.

4 20 امتیازات
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از

47 نظرات
قدیمی ترین
تازه‌ترین کامنت با بیشترین رای
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

ممنون توضیحات کامل بود

سلام
من شنیدم روش های مختلف دروغ هستش
و فقط روش fit در ایران انجام میشه درسته ؟

سلام
من عبالهی هستم 4 سال پیش کاشت مو کردم
روش میکرو گرافت و روش FUE کاشت کردید
هنوز هم به همان روش انجام میشه ؟؟
عکس خودم هم هستش
https://iranfit.com/%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d9%88%db%8c%d8%b1-%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d9%85%d9%88

من متوجه نشدم بهترین روش کاشت مو کدومه الان ؟ خودتون کدوم پیشنهاد میدید ؟

وقت کاشت مو من هفته دیگه است مشاوره کاشت مو حضوری آمدم مشاوره هم خیلی خوب توضیح داد اما هنوز من نگرانم که بهترین روش کاشت مو انجام شود
خیلی تحقیق کردم میدونم شما با سابقه ترین و بهترین کلینیک کاشت مو اما هنوز خیلی نگرانم

شما روش فولیکولاریونیت بهم توصیه کردید و گفتین کیس خیلی خوبی برای کاشت مو هستم

من خیلی از روش های کاشت مو سر در نیاوردم و آخر هم متوجه نشدم بهترین روش کاشت مو کدام است
خواهشا خودتون بهترین روش کاشت مو برای بنده انجام بدید
ممنون

خیلی از اقوام پیش شما کاشت مو انجام دادن خیلی هم خوب شده اما چرا عکساشون در نمونه کارهای کاشت مو نیست ؟
https://iranfit.com/تصاویر-کاشت-مو

من میخواستم شیراز کاشت مو انجام بدم اما احتمالا بیام کلینیک شما
درباره روش های کاشت مو‌ و بهترین روش کاشت مو از کلینیک پرسیدم توضیحات خوب و واقعی دادید
البته دوستان هم شمارو معرفی کردن و گفتن تیم کاشت مو شما با سابقه ترین تیم در ایران هستن
به همین دلیل بین شما و شیراز دو دل شدم
قبل از عید وقت‌ دارید ؟
من امکان تلفنی صحبت کردن ندارم میتونم آنلاین وقت کاشت مو بگیرم ؟

سلام و خسته نباشید
من با هر کلینیک کاشت مو یی صحبت کردم هر کدام یه اسم و یه روشی میگن نمیدونم واقعا به کدوم باید اعتماد کنم
بهترین روش کاشت مو طبق سلیقه من تایین میشه و یا خودتون پیشنهاد میدید که کدام روش کاشت مو برای من مناسب تر هستش ؟
ممنون‌میشم راهنمایی کنید

سلام
عابدی هستم 7.8 سال پیش در کلینیک شما کاشت مو کردم الان مرحله 2 پشت سر میخوام کاشت مو کنم
روش مثل قبل هست یا الان بهترین روش کاشت مو با نظر خودتون میزنید ؟
اگر میشه پاسخ ایمیل بدبد ممنون

کل‌ مطالب خوندم ولی اخر نتونستم بفهمم بهترین روش کاشت مو‌ چیه

خسته نباشید
روش سلول های بنیادی ایران امده ؟ شما انجام‌ میدید ؟
یه فیلم از دکتر نیلفروش دیدم اما‌ تحقیق کردم هنوز ایران انجام نمیشه
شما نظرتون‌ چیه ؟
سلول های بنیادی بهترین روش‌ کاشت مو هست ؟

سلام و احترام
چرا بعضی عکس ها تراکم کم و بعضی ها تراکم بالا کاشت مو شده اند ؟
آیا روش کلشت مو فرق دارد یا موضوع دیگری هم هست ؟

بهترین روش کاشت مو در تمام دنیا به این شکل است ؟ شما کاشت مو در ترکیه هم انجام میدید ؟ شعبه دارید ؟

کاشت مو با ربات چقدر هزینه داره ؟ ایران یا ترکیه انجام میشه‌؟

چرا در برخی روش های کاشت مو موها مثل عروسک میشه ؟
روش کاشت مو شما کدامیک است ؟

اگر امکان داره در واتساپ پیام بدید مشاوره کاشت مو و توضیح درباره بهترین روش کاشت مو میخواستم

سلام خسته نباشید
بهترین روش های کاشت مو کدام است ؟
روش کاشت مو در لوازم متفاوت است ؟

بهترین روش کاشت مو به نظر شما در ایران چیست ؟

سلام سال نو مبارک
هزینه کاشت مو با روش کاشت مو مشخص میشه ؟
من ۵ سال پیش در کلینیک شما کاشت مو انجام دادم و اون موقع بهترین روش کاشت مو fit بود انجام دادید
الان هم همون روشه ؟

بهترین روش کاشت مو برای ریش و‌ مو سر فرقی نداره ؟

بهترین روش کاشت مو همان روش فولیکولاریونیت هست ؟ یا برای هر سر فرق میکنه ؟

تماس با ایرانFIT
47
0
نظرات شما ارزشمند است، آن را با ما به اشتراک بگذارید.x